Lietuvoje

2018.09.14 20:51

Policija: įtariamiesiems trijų buto durų padegimais teismas skyrė suėmimą 2 mėnesiams

LRT.lt2018.09.14 20:51

Kaip informuoja Lietuvos policija, abiems vyrams, kurie įtariami trijų vienos laiptinės buto durų Savanorių pr. padegimais, teismas penktadienį skyrė suėmimą 2 mėnesiams. Penktadienį Lietuvos policija taip pat surengė spaudos konferenciją, kurioje pateikė daugiau informacijos apie nesiliaujančius padegimus viename Vilniaus daugiabutyje.

Pagrindinė policijos atstovų žinia – trys tiriami padegimai sostinės daugiabutyje nėra susiję su lygiateisiškumu ar neapykanta dėl seksualinės orientacijos.

„Šiandien tokių duomenų neturime“, – žurnalistams sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

S. Gago teigimu, tai susiję su „tame name nuomojančių asmenų veikla“.

Anot jo, trys padegimai yra tų pačių dviejų asmenų veikla. Vienas yra vilnietis, kitas – kito šalies miestelio gyventojas.

Kol kas informacijos apie anksčiau įvykusį Lietuvos gėjų lygos (LGL) biuro durų padegimą ir paliktą Molotovo kokteilį prie šios organizacijos vadovo namų nėra.

Režisierius Romas Zabarauskas, gyvenantis name, kuriame įvyko padegimai, anksčiau teigė baiminęsis, kad tai gali būti neapykantos nusikaltimai. Po policijos konferencijos režisierius pasidalino savo komentaru socialiniame tikle:

„Kol kas dėkoju savo kaimynams, pilietiškiems žmonėms, rėmėjams, savanoriams, tyrėjams, pareigūnams, politikams, žurnalistams ir visiems kitiems, kurie prisidėjo tiek prie tyrimo, tiek prie mūsų visuomenės sėkmingos raidos.

Ačiū ir vaivorykštėms, kurios jau tapo mūsų šalies pasididžiavimu. #LGBTdraugiškaLietuva

Vaivorykštės vėliava ir toliau kabės mūsų balkone. Vis dar lauksiu atsiprašymo iš pareigūnės, kuri man liepė ją nusikabinti, „kol nesudegė visas namas“.

Daugiau apie tai – konferencijos įraše:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.