Lietuvoje

2018.09.14 10:14

G. Landsbergis: tai yra „valstiečių“ karas prieš visus

ELTA 2018.09.14 10:14

Valdantieji siekia konflikto su visomis opozicinėmis partijomis ir prezidente, mano Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Tuo tarpu, kuriamos Seimo komisijos turėtų tirti teisės aktus, ne jau tirtą praeitį.

„Tikrai nepasakyčiau, kad dabar politikoje vyksta karas. Matyčiau „valstiečių“ karą prieš visus. Ir tai jau tęsiasi ne pirmą sesiją. Tai veiksmai prieš konservatorius, prieš liberalus, prieš prezidentę. Nors ji pati ilgai neigė tai ir sakė, kad to nėra“, – „Žinių radijui“ sakė G. Landsbergis.

Politiko teigimu prieš jo partiją nukreiptos Seimo komisijos, o prieš opozicinius socialdemokratus nukreipti įstatymų projektai, galintys uždrausti jų lyderiui Gintautui Paluckui kandidatuoti Europos Parlamento rinkimuose.

„Tačiau čia dar ne pabaiga – norima atimti pinigus iš opozicijos ir atiduoti savo koalicijos partneriams. Pati įstatymo formuluotė akivaizdžiai pritaikyta dabartinei situacijai“, – teigė konservatorių frakcijos vadovas.

G. Landsbergis pastebėjo, kad 1,9 mln. eurų dydžio Klaipėdos uosto ieškinys prieš liberalų lyderį Eugenijų Gentvilą buvo inicijuotas nežinant uosto valdybai. 

„Taip išeitų, kad vyriausybei pavaldžios valstybės įmonės vadovas atidaro dar vieną frontą, šį kartą prieš liberalus. Reikėtų paklausti premjero ar čia viskas tvarkoje, kuomet tokio kalibro įmonė taikosi į opozicinės partijos vadovą. Mano supratimu, turėtume turėti didelę diskusiją ar nėra valstybės aparatas naudojamas prieš opozicines partijas“, – svarstė konservatorius.