Lietuvoje

2013.08.01 12:16

Prokuroras: Vilniaus vicemero R. Adomavičiaus kaltei pagrįsti duomenų yra pakankamai

Dainius Sinkevičius, DELFI.lt2013.08.01 12:16

Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus baudžiamojoje byloje dėl prekybos poveikiu valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Linas Kuprusevičius teigia, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų kaltinamojo kaltei pagrįsti.

Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus baudžiamojoje byloje dėl prekybos poveikiu valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Linas Kuprusevičius teigia, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų kaltinamojo kaltei pagrįsti.

„Faktinių duomenų, kad buvo padaryta nusikalstama veika, byloje yra pakankamai ir tai padarė R. Adomavičius, o ar jis kaltas dėl tos veikos, ar įrodymai surinkti teisėtais būdais ir ar nebuvo provokavimo fakto, tai yra teismo kompetencija – manau, teismas išnagrinės visus įrodymus, įvertins ir pasisakys nuosprendyje“, – sakė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Vilniaus mero Artūro Zuoko pavaduotojas R. Adomavičius ketvirtadienio rytą pasirodė Vilniaus apygardos teisme – čia teisėja Virginija Švedienė iš anksto buvo suplanavusi nagrinėti politikui iškeltą baudžiamąją bylą.

Tačiau pirmasis bandymas atversti garsiąją korupcijos bylą buvo nevykęs – teismo salėje nepasirodė R. Adomavičių ginantis advokatas. Jis raštu teisėjai nurodė, kad negali atvykti į posėdį – teismas nusprendė, jog vicemero bylą nagrinės rugsėjo 19-ąją.

Po trumpo posėdžio R. Adomavičius toliau kratėsi jam pateiktų kaltinimų, tačiau nesivėlė į bylos detales ir aiškino, jog savo nekaltumą bandys įrodyti byloje surinkta medžiaga bei pateikdamas savo paaiškinimus.

Jis tikino, kad jam, įtariama, kyšį perdavęs buvęs socialdemokratas, dėl kyšininkavimo bendrovėje „Vilniaus vandenys“ nuteistas Darius Norkus esą buvo provokuojamas perduoti pinigus.

„Aš tuo nė kiek neabejoju, tai rodo visa bylos medžiaga – D. Norkus smulkiai išdėstė, kaip viskas vyko, ko iš jo prašė, kaip jis viską darė ir kaip vykdė nurodymus. Manau, kad teismo eigoje mes viską išgirsime“, – sakė R. Adomavičius.

Paklaustas, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai pas jį rado pinigus, vicemeras sakė: „Neprasidėjus teismui nenorėčiau komentuoti detalių, bet jeigu jūs turėsite kantrybės, tai išgirsite viską labai tiksliai, aiškiai ir, tikiuosi, visapusiškai teisingai“.

Tuo metu prokuroras L. Kuprusevičius tikino, kad D. Norkus turėjo teismo leidimą atlikti imituojančius veiksmus.

Ikiteisminio tyrimo metu STT nustatė, kad R. Adomavičius, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ stebėtojų tarybos narys, žadėdamas pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį – 40 tūkst. litų.

STT pareigūnai tvirtina surinkę pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad R.Adomavičius nuo 2012 metų birželio mėnesio provokavo bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą Darių Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį.

Pasak STT, R. Adomavičius už tai pažadėjo paveikti bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja 9 mln. Lt vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

„Tęsdamas nusikalstamą veiką, buvęs Vilniaus vicemeras pareikalavo duoti 5 proc. vertės (apie 450 tūkst. litų) nuo pateikto bendrovės „Utenos melioracija“ konkursinio pasiūlymo minėtam viešajam pirkimui kyšį“, – skelbė STT.

Pasak Generalinės prokuratūros pranešimo, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia manyti, kad būtent Vilniaus vicemeras R. Adomavičius reikalavo iš D. Norkaus neteisėto atlygio už tam tikrus veiksmus, o reikalautas 40 tūkst. Lt kyšis perduotas jo nurodytu būdu.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas už pažadą paveikti instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį reikalavo ar provokavo duoti, arba priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.