Lietuvoje

2018.09.13 14:50

Seimas svarstys siūlymą VRK nariams turėti leidimus dirbti su įslaptinta informacija

LRT.lt 2018.09.13 14:50

Seimas svarstys Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įstatymo pataisas, kuriomis siūloma leisti komisijos nariams dirbti su įslaptinta informacija, rašoma pranešime spaudai.

„Projektas buvo registruotas atsiliepiant į Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tyrimų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atliktus vertinimus dėl grėsmių nacionaliniam saugumui. Ten buvo įvardytos ir galimos grėsmės, kurios gali kilti kitąmet per artėjančius trejus rinkimus.

Dėl to yra manytina, kad gali susiklostyti sąlygos, kai VRK nariai turės susipažinti su labai specialia specialiųjų tarnybų, žvalgybos surinkta medžiaga, kuri yra pažymėta grifu „Slaptai“ ir yra manytina, kad ta medžiaga gali būti reikalinga jų sprendimams priimti“, – pristatydama teisės akto pataisas sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Komiteto vadovės nuomone, tokio vertinimo reikėtų ir VRK narių atžvilgiu, siekiant įsitikinti, kad tie asmenys yra visiškai lojalūs Lietuvos valstybei.

Šiuo metu galiojantį VRK įstatymą siūloma papildyti nuostata, numatančia, kad VRK narys ir VRK pirmininkas privalo įstatymų nustatyta tvarka kreiptis dėl leidimo dirbti ar susipažindinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“, suteikimo per 15 dienų nuo pradėjimo eiti VRK nario ar pirmininko pareigas.

Projektui po pateikimo pritarė 49, prieš balsavo 14, susilaikė 11 Seimo narių.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti spalio 16 d.