Lietuvoje

2018.09.13 14:20

Seimo nario rinkimuose Zanavykų apygardoje jau dalyvavo per tris šimtus žmonių

BNS2018.09.13 14:20

Seimo nario rinkimuose Zanavykų apygardoje jau dalyvavo daugiau kaip trys šimtai žmonių ir bendras išankstinio balsavimo aktyvumas siekia 1,15 procento.

Trečiadienį iš anksto savivaldybėse balsavo 165 rinkėjai, specialiuose paštuose – 191 rinkėjas. Daugiausiai rinkėjų balsavo Šakių rajono savivaldybėje, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija.

Ketvirtadienį išankstinis balsavimas tęsiasi – rinkėjai turi galimybę savo valią pareikšti Šakių, Kauno ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių pastatuose iki 20 valandos.

Tęsiamas ir balsavimas specialiuosiuose paštuose – sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Čia balsuoti galima iki penktadienio.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio bus galima balsuoti namuose.

Iš viso vienmandatės Zanavykų rinkimų apygardos rinkėjų sąrašuose įrašyta 31 tūkst. 60 asmenų.

Seimo nario rinkimai šioje apygardoje numatyti sekmadienį, rugsėjo 16 dieną. Ši apygarda apima Šakius bei kelias Kauno bei Vilkaviškio rajonų apylinkes.

Dėl laisvos Seimo nario vietos varžosi savarankiškai išsikėlęs Mindaugas Bastys, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Irena Haase, Darbo partijos kandidatas Vigilijus Jukna, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, nepriklausomas kandidatas Mindaugas Tarnauskas bei Lietuvos socialdemokratų partijos keliamas Paulius Visockas.

Seimo nario vieta laisva čia liko, kai Zanavykų apygardoje išrinktas M. Bastys atsisakė parlamentaro mandato. Sprendimą trauktis iš Seimo jis priėmė, kai per apkaltą parlamente neužteko balsų panaikinti jo mandato ir dėl to prie Seimo surengtas tūkstantinis mitingas.

Konstitucinis Teismas M. Bastį pripažino sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.