Lietuvoje

2018.09.13 18:31

Kitos savaitės orai rudens dar nežada

Artūras Matusas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2018.09.13 18:31

Po savaitgalio iš pietvakarių turėtų atplūsti dar šiltesnis oras, tad dienomis temperatūra bus visai vasariška, LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Vis dėlto, priduria ji, nors šalnų dar nelaukiama ir rudenės darganos dar nematyti, naktys taps vis vėsesnės.

– Nors rugsėjis beveik įpusėjęs, įdienojus pilnos gatvės žmonių trumpomis rankovėmis.

– Rugsėjis išties šiltas. Paprastai vasara baigiasi rugsėjo 1-ąją, kai paros vidutinė temperatūra Lietuvoje jau būna žemesnė nei 15 ℃. Šiemet vasara dar tęsiasi ir pirmąsias dvi rugsėjo savaites dienos labai šiltos ir malonios.

Tačiau naktys, rytai jau vėsūs. Jie primena apie vis trumpėjančią dieną, artėjantį rudenį – tam reikia tam nusiteikti. Bet orai dienomis kol kas malonūs ir artimiausiu metu labai neliūdins.

– Kas laukia artimiausiu metu? Nes ypač rytais pajuntame, kad atkeliauja ruduo.

– Naktys tikrai bus vėsios. Penktadienio naktį – 7–12 ℃, o Žemaitijoje vietomis didesnė tikimybė, kad rytą temperatūra bus vos apie 5 ℃. Taigi tikrai prireiks šiltesnių drabužių. Diena bus šilta – 17–21 ℃.

Ir rūkai jau iš upių slėnių, nuo ežerų plis didesnėje Lietuvos dalyje, drieksis pažeme. Tikėkimės, kad kol kas jie bus neilgi, tik papuoš gamtą rytais.

Šeštadienio naktis vėsi, o dieną bus daugiau debesų, sulauksime vasariškų trumpų liūčių, be to, debesys trukdys orui labiau šilti. Tačiau temperatūra visoje Lietuvoje kils beveik iki 20 ℃.

Sekmadienis bus gaivesnis, bet saulės užteks ir jausimės tikrai maloniai.

– O ar jau galima nuspėti kitos savaitės orus?

– Pirmadienį, kitos savaitės pradžioje, iš pietvakarių turėtų atplūsti dar šiltesnis oras, temperatūra bus visai vasariška – 19–24 ℃. Vis dėlto ji neužsibus – panašu, kad savaitės viduryje su šiaurės vakarų vėjais atplūs vėsesnis oras, ypač gaivios bus naktys. Dienomis saulės dar bus, tad orai nebus nemalonūs.

– O šalnų dar nebus?

– Kol kas apie šalnas nekalbame, bet savaitės viduryje naktys išties bus vėsios. Vis dėlto tikėtina, kad kitos savaitės pabaigoje vėl atkeliaus šiek tiek šiltesnis oras. Taigi rudenės darganos dar nematyti.

– Senokai buvo toks šiltas rugsėjis. Tad įdomu, ar šiemet iš viso bus bobų vasara?

– Paprastai bobų vasara yra šilto oro sugrįžimas po darganoto vėsaus laikotarpio. Kadangi tokio laikotarpio dar nebuvo, mes kalbame apie vasaros tąsą – tikroji vasara dar nesibaigė. Paprastai bobų vasara būna rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje. Taigi tikėkimės, kad gražių orų dar bus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.