Lietuvoje

2018.09.13 18:31

Belaukiant vizito: kodėl popiežius lankysis prie paminklo geto aukoms atminti?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.13 18:31

„Popiežiaus trumpo sustojimo maldai prie paminklo geto aukoms atminti reikia ne Lietuvos žydams, ne Izraeliui, kaip kas nors galėjo pagalvoti, bet mums patiems“, – LRT TELEVIZIJAI sako Donatas Puslys, portalo Bernardinai.lt redaktorius. „Popiežius sako, kad reikia eiti ten, kur labiausiai skauda. Tad jis išgirdo mūsų balsą, kad mums skauda“, – mano jis.

Anot D. Puslio, negalime būti abejingi šiai datai, rugsėjo 23-ajai, Vilniaus geto sunaikinimo dienai: „Turime ugdytis jautrumą miestui, savo aplinkai, juk ten netekome ne šiaip kažko, netekome Lietuvos piliečių, savo kaimynų“, – sako jis.

D. Puslio teigimu, turime parodyti, kad mes visi esame Lietuvos piliečiai ir negalime likti abejingi mūsų bendrapiliečių kančiai. „Bendras skausmas atveria galimybes vieniems kitus suprasti, bandyti įsiklausyti ir kurti šiandieną. (...) Popiežius atvažiuoja su labai stipria krikščioniška žinia, kad žmogus yra savaiminė vertybė, ji yra šventa, ir tai yra labai svarbi žinia. Tai gali būti kaip priešnuodis tiek tikintiesiems, tiek netikintiesiems kovojant su totalitariniu rėžimu“, – mano jis.

Paklaustas, kodėl popiežius nepasirinko vykti į Panerius, D. Puslys teigia, kad šiuo atveju svarbus faktorius – laikas, juk popiežiaus vizitas truks tik porą dienų, daug ką svarbu aplankyti, pabūti.

„Mieste neretai kalbame apie architektūrinį jautrumą, pavyzdžiui, kad pastatai turėtų būti atitinkamai sustatyti. Tai prie viso šito turėtume pridėti ir istorinį, moralinį jautrumą, kad pamatytume ir nepamirštume to pasaulio, žmonių, savo artimųjų, kurie visai neseniai gyvavo. (...)

Totalitariniai rėžimai ne tik atėjo ir padarė savo bjaurius darbus, jie taip pat dalį mūsų bendrapiliečių pavertė bendrininkais, liudininkais, pasipriešintojais. Tad turime tai įvertinti, suprasti ir atsakyti sau į klausimą, kaip patys elgtumėmės tokioje situacijoje“, – dėsto jis.

Pokalbis su D. Pusliu – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt