Lietuvoje

2018.09.13 09:26

Premjeras sako, kad J. Petrauskienė nėra įsikibusi į savo postą

ELTA 2018.09.13 09:26

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vadovė Jurgita Petrauskienė supranta dabartinės situacijos svorį, tačiau, pasak premjero Sauliaus Skvernelio, reikia sulaukti atsakingų institucijų išvadų.

„Manau, kad ministrė mąsto apie tai (atsistatydinimą – ELTA). Tačiau istorija tikrai nėra baigta – lauksime Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, – „Žinių radijui“ sakė ministras pirmininkas. – Mano pozicija yra aiški, o reikalavimai griežti.

Pasak premjero, priekaištų ministrės darbui jis neturįs, tačiau jei reikėtų priimti politinį sprendimą, šis būtų priimtas. „Ministrė nėra įsikibusi į savo postą. Žinoma, būtų labai gaila, nes yra vykstančios reformos. Tačiau kartelė nėra nuleista nė vienam vyriausybės nariui“, – sakė S. Skvernelis. 

Paklaustas, ar galvojo, kas galėtų pakeisti J. Petrauskienę, premjeras kategoriškai prieštaravo, aiškindamas, kad tokios mintys trukdytų darbui ir sukeltų nereikalingų abejonių. 

ELTA primena, kad praėjusią savaitę VTEK sulaukė pranešimo dėl J. Petrauskienės vyro Evaldo Petrausko valdomos įmonės „Ecotour“ dalyvavimo ŠMM pavaldžių įstaigų viešuosiuose pirkimuose.

Centrinio Viešųjų pirkimų portalo duomenimis, bendrovė „Ecotour“ nuo 2012-ųjų su valstybinėmis įstaigomis yra sudariusi keliolika sutarčių, kurių vertė viršija 100 tūkst. eurų.

„Ecotour“ paslaugas naudojančių įstaigų, siejamų su ŠMM, vadovai neigia žinoję, kad buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės vadovas yra ministrės vyras ir įtakingos socialdemokratės, praeitos kadencijos Seimo narės, Mildos Petrauskienės sūnus.