Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.13 13:07

D. Grybauskaitės ir Lenkijos diplomatijos vadovo susitikime – dėmesys regiono saugumui

LRT.lt 2018.09.13 13:07

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi. Susitikime nemažai dėmesio skirta regiono saugumo stiprinimo temai, aptartas dvišalis bendradarbiavimas, strateginių jungčių projektų įgyvendinimas, Lietuvai ir Lenkijai aktualūs Europos Sąjungos darbotvarkės klausimai, skelbia prezidentūra.

Šalies vadovės ir Lenkijos užsienio reikalų ministro susitikime daug dėmesio skirta regiono saugumo stiprinimui. Lietuva tvirtai remia Lenkijos pastangas užsitikrinti nepertraukiamą JAV karių ir technikos rotaciją šalyje, nes didesnis Amerikos pajėgų buvimas mūsų regione – bendras mūsų saugumo interesas. Abiem šalims taip pat aktualus operatyvus NATO karinės paramos atvykimas į regioną, sustiprinta Suvalkų koridoriaus gynyba, regiono oro gynybos kūrimas, todėl kartu siekiame ir kuo spartesnio NATO viršūnių susitikime priimtų sprendimų įgyvendinimo.

„Lietuva ir Lenkija vienodai vertina Astravo AE ir dujotiekio „Nord Stream 2“ keliamas grėsmes. Todėl glaudžiai bendradarbiaujame įgyvendinant sinchronizacijos, dujų jungties „GIPL“ projektus, kurie prisidės ne tik prie regiono, bet ir prie visos ES energetinio saugumo. Birželį Prezidentė kartu su Lenkijos, Latvijos, Estijos premjerais ir Europos Komisijos pirmininku pasirašė politinį susitarimą, dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa. Dabar svarbiausia, kad pasirinktas scenarijus – sinchronizacija per Lenkiją – būtų pradėtas įgyvendinti nedelsiant, neatidėliojant europinei paramai užsitikrinti būtinų procedūrų. Tam itin reikšminga ir nuosekli Lenkijos šiam projektui demonstruojama parama“, – teigiama prezidentūros pranešime.

Lietuva ir Lenkija yra artimos partnerės ES. Abi valstybės siekia, kad naujoji ES finansinė perspektyva prisidėtų prie spartesnio regiono vystymosi, užtikrintų vienodas sąlygas visiems ES žemdirbiams ir padėtų įgyvendinti strateginius jungčių projektus. Lietuva ir Lenkija sieks, kad būtų užtikrintas tinkamas finansavimas sanglaudos politikai. Sutampa ir šalių pozicijos „Brexit“ klausimais. Ir Lietuvai, ir Lenkijai svarbu, kad būtų apsaugotos Jungtinėje Karalystėje gyvenančių piliečių teises, o pati JK ir po „Brexit“ išliktų artima ES saugumo bei prekybos partnere.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi