Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.13 11:49

Tiesa ar melas? J. Petrauskienė: deklaruodama vyro darbovietę nurodžiau, kokiose srityse įmonė veikia

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, aiškindamasi dėl vyro įmonės „Ecotour“ laimėtų Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų, pareiškė, kad į savo viešųjų ir privačių interesų deklaraciją įrašė ne tik sutuoktinio bendrovę, bet ir tai, kuo ji užsiima. Ar tikrai?

Praėjusį ketvirtadienį su premjeru Sauliumi Skverneliu susitikusi ministrė sakė, kad jos vyro įmonė veikia nuo 2010 metų, o nuo 2012 metų yra sudariusi sutartis su įstaigomis, kurios veikia švietimo srityje.

„Aš deklaruodama vyro darbovietę ir nurodžiau, kokiose srityse įmonė veikia, yra viešai deklaruota. Kokios sutartys – yra vėlgi informacija viešai prieinama. Ir tai buvo prieinama nuo 2012 metų“, – pareiškė ji.

Ar iš tiesų ministrė nurodė, kuriose srityse veikia vyrui priklausanti „Ecotour“?

Tuo metu, kai ministrė pareiškė deklaravusi įmonės veiklos sritis, jos Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) 2016 gruodžio 29 pateiktoje deklaracijoje buvo nurodyta tik tai, kad „Ecotour“ yra vyro E. Petrausko darbovietė. Tai, kad jis taip pat yra įmonės akcininkas, ministrė nenurodė.

Apie veiklos sritis deklaracijoje taip pat nerašoma.

15min VTEK pasiteiravo, ar ministrė komisijai deklaravo, kokiose srityse veikia jos vyro įmonė ir galbūt ši informacija yra neviešinama.

Anot VTEK vyresniojo patarėjo Tomo Čaplinsko, duomenys apie „Ecotour“ viešoje deklaracijoje yra identiški tiems, kurie nurodyti ir VTEK pateiktoje deklaracijoje.

Komisijos atstovo teigimu, deklaracijoje nėra viešinamas asmens kodas, ministrės telefono numeris ir elektroninio pašto adresas.

Paaiškinti, kur deklaravo įmonės veiklos sritį, 15min praėjusį ketvirtadienį prašė ir ministrės.

Nesulaukus atsakymo pirmadienį 15min teko pakartoti klausimą, tačiau ministrės patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė į klausimą atsakė klausimu, ar į 15min keliamus klausimus anksčiau neatsakė „Ecotour“.

„Žinau, kad „Ecotour“ jums siuntė informaciją. Ar iš jos negavot atsakymų į tuos klausimus?“ – teiravosi ministrės patarėja.

Patikinta, kad „Ecotour“ informacijoje nekalbama apie ministrės deklaraciją, daugiau jokio atsakymo šia tema 15min iš ŠMM negavo.

Duomenis apie bendrovės „Ecotour“ veiklos sritį galima gauti iš Registrų centro.

15min jau skelbė, kad įmonė Registrų centrui yra nurodžiusi nemažai gana skirtingų veiklos sričių, tai – paslaugos, prekyba, transporto veikla, gamyba, projektavimo darbai, statyba, verslo konsultacijos, nekilnojamojo turto operacijos, kitos paslaugos.

Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą privaloma nurodyti sutuoktinio darbovietę ir pareigas, juridinį asmenį, kurio dalyvis jis ar jo sutuoktinis yra, narystę ir pareigas įmonėse, įstaigose, asociacijose ar fonduose, artimus asmenis ar kitus jam žinomus asmenis arba duomenis, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.

VTEK sprendime, kuriame detaliai aprašomas deklaracijos pildymas, nurodoma, kad deklaracijos laukelyje „Kiti duomenys, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas“ nurodomi kiti duomenys ir (ar) aplinkybės, susijusios su deklaruojančiuoju arba su jo sutuoktiniu, sugyventiniu, partneriu, dėl kurių deklaruojančiam asmeniui gali kilti interesų konfliktas ir kurių nurodyti kituose deklaracijos prieduose dėl jų formos ypatumų nebuvo galima.

15min neaptiko duomenų, įrodančių, kad ministrė J. Petrauskienė būtų deklaravusi, kokiose srityse veikia jos vyro įmonė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi