Lietuvoje

2018.09.12 11:07

Tęsiasi kova su teršėjais: pažeidėjus drausmins prie konteinerių įrengdami kameras

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.12 11:07

Vilniaus savivaldybė skelbia karą nereikalingus baldus ar statybines medžiagas prie buitinių atliekų konteinerių numetantiems gyventojams. Pažeidėjus žadama drausminti prie konteinerių įrengiant modernias kameras. Viena tokių per porą dienų užfiksavo keliolika atvejų. Nedrausmingiems gyventojams gresia ne tik bauda iki 600 eurų, bet gali tekti susimokėti ir už atliekų išvežimą.

Kova su miesto teršėjais sostinėje kyla į naują lygį. Prie buitinių atliekų konteinerių savivaldybė toliau montuoja modernias kameras, kurios akylai stebi, ar čia neatsikratoma nereikalingų daiktų: baldų, statybinių atliekų.

Valdininkai sako, kad vos per porą dienų įrengus didelės raiškos išmaniąją kamerą užfiksuota bent dešimt rimtų pažeidimų. Tarp tokių ir smulkius remonto darbus atliekantys statybininkai, bandantys sutaupyti gyventojų sąskaita. Jiems priduoti statybines atliekas kainuoja papildomai.

Kai kurie gyventojai net ir perspėti, kad yra filmuojami, toliau ramiai išsikrauna šiukšles ir išvažiuoja. Tokiems pažeidėjams gresia ne tik iki 600 eurų galinti siekti bauda, bet ir susimokėti už atliekų išvežimą.

„Žala priklauso nuo atliekų pobūdžio ir kiekio, bauda nuo įspėjimo iki 600 eurų. (...) Filmavimas vyksta visą parą, dienos ir nakties metu, kai kurie būna naktį, atvažiuoja, galvoja, kad niekas nemato“, – sako VASA direktorius Rimantas Juknevičius.

Savivaldybės planuose įrengti dar bent 6 tokias kameras. Jos montuojamos ten, kur šiukšlinama daugiausia, vėliau kamerų vieta bus nuolat keičiama.

Valdininkai skaičiuoja, kad daugiabučiuose gyventojai turi sukaupę tonomis nereikalingų daiktų. Todėl primenama, kad juos nemokamai galima palikti stambiagabaričių atliekų sąvartynuose. Tokių Vilniuje kol kas yra 5, artimiausiu metu bus įrengti dar 6.

„Kiekvienas tipinis penkių aukštų daugiabutis turi apie 20 tonų šlamšto savo sandėliukuose ir kitose patalpose. Ir jį reikia kažkur padėti. Kol jis išneštas laikinai ir yra susitariama su atliekų vežėjais, kad tos šiukšlės bus tinkamai utilizuotos, tai tame problemos nėra. Be to, yra daromos ir akcijos kai kuriose seniūnijose, kur paskelbiamos datos, kuomet žmonės gali legaliai sukaupti stambiagabarites atliekas prie konteinerių ir tam tikrose vietose jos bus išvežamos“, – atskleidžia Vilniaus m. savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Administracijos direktorius sako, kad artimiausiu metu tokios kameros turėtų atsirasti Žirmūnuose, Šeškinėje ir Lazdynuose.

Plačiau – Giedriaus Vitkausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10