Lietuvoje

2018.09.12 14:59

Prasideda išankstinis balsavimas Zanavykų rinkimų apygardoje

ELTA2018.09.12 14:59

Trečiadienį prasideda dvi dienas truksiantis išankstinis balsavimas į laisvą Seimo nario vietą Zanavykų rinkimų apygardoje.

Rugsėjo 12–13 dienomis vyks išankstinis balsavimas Kauno, Šakių ir Vilkaviškio rajonų savivaldybėse (savivaldybių pastatuose) nuo 8 iki 20 val. ir Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Balsuoti turi teisę visi Zanavykų rinkimų apygardos rinkėjai, deklaravę gyvenamąją vietą šios rinkimų apygardos teritorijoje, negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Šių metų rugsėjo 12–14 dienomis vyks išankstinis balsavimas specialiuose paštuose: ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, bausmių vykdymo vietose.

Balsuoti turi teisę rinkėjai, esantys ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, bausmių vykdymo vietose ir negalintys jų palikti dėl sveikatos ar kitų priežasčių. Balsuojama pagal įstaigos administracijos sudarytą sąrašą.

Nauji rinkimai į Seimą Zanavykų rinkimų apygardoje vyks rugsėjo 16 d.

Seimo nario mandato sieks šeši kandidatai. Tai – Irena Haase (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Vigilijus Jukna (Darbo partija), Giedrius Surplys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, žemės ūkio ministras), Paulius Visockas (Lietuvos socialdemokratų partija) bei save išsikėlę Mindaugas Bastys ir Mindaugas Tarnauskas.

Laisva Seimo nario vieta atsirado, kai parlamentaro mandato atsisakė Mindaugas Bastys. Konstitucinis Teismas pripažino, jog M. Bastys, nuslėpdamas savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju, sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.