Lietuvoje

2018.09.11 22:21

Vilniuje, didelėje teritorijoje, buvo juntamas svilėsių kvapas: gelbėtojų žvalgyba – be rezultatų

15min.lt, LRT.lt 2018.09.11 22:21

Sostinėje antradienį vakare – gyventojų nerimas dėl toksiško atmosferos užterštumo.  

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente 15min sužinojo, kad tokio turinio pranešimo ugniagesiai sulaukė iš Vilniaus Gedimino prospekto.

Žmonės pasakojo pajutę šį svylančios plastmasės dvoką Saltoniškių gatvėje, prie „Panoramos“ prekybos centro, taip pat Konarskio, Minties, Švitrigailos, Liepkalnio gatvėje, kitose vietose. Tiesa, viename iš priešingų sostinės galų, Karoliniškėse, gyventojai teigė nieko panašaus neužuodę.

PAGD duomenimis, priešgaisrinės apsaugos specialistai išvyko į sostinės centrą ir atliko žvalgybą, ieškodami židinio.

Plastmasės degimo kvapas, kaip jį apibūdino parlamentaras Juozas Olekas, buvo jaučiamas ir parlamente, kur vyksta vakarinis Seimo posėdis.

„Aš nežinau, ar mes galim posėdžiauti, ar galėtų kas nors iš tarnybų perspėti, ar galima šitoje auditorijoje dirbti. Jaučiasi stiprėjantis degėsių kvapas“, – kreipdamasis į posėdžiui pirmininkaujančią Ireną Šiaulienę sakė J. Olekas.

„Man atrodo, kad patys ir padegėt“, – pajuokavo I.Šiaulienė, o Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis informavo, kad tarnybos į parlamentą pakviestos.

Vėliau Seimo pirmininko pavaduotoja pranešė, kad degėsių kvapas į Seimo posėdžių salę sklinda iš lauko.

„Mūsų techninės tarnybos pranešė, kad esame visiškai saugūs, tiktai sustiprinus vėdinimą, iš išorės, mieste kažkas matyt dega truputuką, pateko šito kvapo. Taip, kad ramiai galime dirbti toliau“, – Seimo narius ramino I. Šiaulienė.

Prieš 19 val. SKS budėtojas 15min informavo, kad priešgaisrinės apsaugos specialistai grįžo iš patikrinimo Vilniaus centre. Joks židinys nėra nustatytas, tvyrojusio dvoko kilmė kol kas nėra žinoma.