Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.01 11:58

Lietuvos ir Izraelio prezidentai Paneriuose pagerbė Holokausto aukas

ELTA 2013.08.01 11:58

Ketvirtadienio rytą Panerių memoriale Vilniuje vyks Holokausto aukų pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvaus Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir su valstybiniu vizitu šalyje besilankantis Izraelio Prezidentas Shimonas Peresas.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su valstybiniu vizitu į Lietuvą atvykusiu Izraelio Prezidentu Shimonu Peresu ketvirtadienį Panerių memoriale pagerbė holokausto aukų atminimą.

„Stovime ant žemės, sugėrusios tūkstančių žmonių kraują. Ir turbūt teisingiausia čia būtų tylėti, nes sunku rasti žodžių, kuriais įmanoma išreikšti holokausto siaubą. Antrojo pasaulinio karo metais čia nužudyta apie šimtas tūkstančių įvairių tautybių žmonių, daugiausia – žydų. Visi jie turėjo vardus ir pavardes, šeimas, namus ir darbus. Buvo mūsų draugai, kaimynai, dirbantys Lietuvoje ir Lietuvai“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, laikas niekada neužpildys tos skaudžios tuštumos, kuri liko netekus darbščios ir kūrybingos bendruomenės, kūrusios Šiaurės Jeruzalę.

„Prisimindami praeitį, kurkime ateitį. Privalome atminti ir pagerbti žuvusiuosius. Turime atminti ir tuos, kurie vykstant Holokausto siaubui nešė viltį ir šviesą - šimtus žydus gelbėjusių ir savo gyvybėmis rizikavusių teisuolių. Amžina pagarba jiems“, – sakė Prezidentė.

Daugiau kaip 830 lietuvių, gelbėjusių žydus, yra suteiktas garbingas Pasaulio tautų teisuolio vardas.

Pagerbdamas žuvusiuosius Izraelio Prezidentas sukalbėjo žydų maldą „Kadish“.

Prieš tai Lietuvos ir Izraelio Prezidentai aplankė Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centrą.

Prieš daugiau kaip 10 metų įsteigtame centre valstybių vadovai apžiūrėjo Lietuvos žydų kultūros paveldo ir šiuolaikinio meno ekspoziciją, susipažino su švietėjiška centro veikla. Čia vykdomos įvairios edukacinės programos, rengiamos konferencijos ir kultūros renginiai, kurių metu skleidžiamos istorinės tiesos, minties laisvės ir žmogaus teisių vertybės, pagarba kitoms kultūroms ir tradicijoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi