Lietuvoje

2018.09.11 09:18

„Tvarka ir teisingumas“ pasirašė bendro darbo su valdančiaisiais sutartį

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2018.09.11 09:18

Valdantieji praplėtė savo gretas. Antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDDP) frakcijos pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija.

Nors formali valdančioji koalicija nepadidėjo, „valstiečiai“ užsitikrino balsų daugumą. Pasirašydami sutartį „tvarkiečiai“ pasižada remti vyriausybės programą, o valdantieji – priimti jų pasiūlymus.

Parašus ant sutarties padėjo LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis, LSDDP frakcijos seniūnas Andrius Palionis bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius. 

„Pasirašymas didina valdančios koalicijos galimybes be didesnių vargų priimti sprendimus, kurie reikalingi sėkmingai mūsų vyriausybės veiklai, koalicijos priimtiems tikslams. Didina palaikymą iš frakcijų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis teigė, kad sutarties pasirašymas formalizuoja valdančiųjų darbą su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija. Pasak jo, tai naudinga stabiliam Seimo darbui.

„Valstiečių“ lyderis sakė, kad „tvarkiečių“ palaikymo formalizavimas garantuoja dažnesnį susitarimą dėl sprendimų, nors pripažino, kad ne vyriausybė ir „valstiečiai“ gali nebūti palaikomi visais klausimais.

„Tai buvo pasakyta ir mes to net nesitikime. Bet tas fundamentalus bendradarbiavimas, išreikštas šituo susitarimu, reiškia, kad pastangų iš abiejų pusių bus daugiau“, – sakė LVŽS lyderis.

Tiesa, jis pabrėžė, kad „Tvarka ir teisingumas“ netampa formalia valdančiosios koalicijos dalimi. Valdančioji dauguma lieka tokia, kokia buvo – LVŽS ir LSDDP. Kaip sakė R. Karbauskis, Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos ir „tvarkiečių“ frakcijos nėra nei opozicijos, nei valdančiosios daugumos dalys.

„Todėl skaičius nėra 72 ar 78, tiesiog svarbu kiek balsų yra Seime priiminėjant sprendimus. Buvo pavyzdžiai, pavasario sesijos pabaigoje, kai opozicija ištraukinėjo korteles ir siekė, kad nebūtų 71 balsuojančio, tai mes dėkojame LLRA-KŠS ir „tvarkiečių“ frakcijoms, kad liko, nes mes nebūtų galėję balsuoti dėl įstatymo priėmimo“, – sakė R. Karbauskis.

„Tvarka ir teisingumas“ pateikė 15 punktų, kuriuos tikisi priimti pažadėję palaikymą valdantiesiems.

Seimo vicepirmininku siūlys R. Žemaitaitį

Be palaikymo įstatymo projektams, „tvarkiečiams“ pažadėtas Seimo pirmininko pavaduotojo postas. Frakcijos seniūnas V. Kamblevičius sakė, kad šį postą greičiausiai užims partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis. Dėl to frakcija turėtų nuspręsti artimiausiu metu.

„Faktiškai turėtų būti partijos lyderis, ponas Žemaitaitis“, – sakė V. Kamblevičius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.