Lietuvoje

2018.09.11 08:42

Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija pasirašo bendradarbiavimo sutartį su valdančiaisiais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.11 08:42

Valdančiosios „valstiečių“ bei Socialdemokratų darbo frakcijos su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija antradienį pasirašo bendradarbiavimo sutartį. Pasak parlamentaro, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, mainais už palaikymą partijai atitenka Seimo vicepirmininko postas, juo greičiausiai ir taps R. Žemaitaitis.

Be to, ant derybų stalo partija pateikė 15 siūlymų, iš jų dėl trijų dar vyksta diskusijos, o dėl 12 jau sutarta.  Opozicijos atstovai anksčiau šį susitarimą yra pavadinę desperacija bandant užsitikrinti trūkstamus balsus priimant valdančiųjų reformas.

Kaip LRT TELEVIZIJAI teigia R. žemaitaitis, pagrindinis frakcijos uždavinys buvo, kad būtų įgyvendinti jų siūlomi projektai.

„Pavyzdžiui, vienas iš tokių svarbių dalykų – prekybos centrų draudimas dirbti kitais metais pirmą sekmadienį ir paeiliui visus keturis. Kai kas sako, kad tai – biudžeto praradimas, bet mes įrodėme priešingai – tai yra ne praradimas, o pliusas.

Antras svarbus dalykas – vaiko pinigai. Mes siūlome vaiko pinigus grąžinti į ikikrizinį laikotarpį arba didinti vaiko pinigus, kad jie siektų apie 50–55 eurus. Taip pat minimalią alga prilyginti pusei darbo užmokesčio. Panašu, kad tokį susitarimą mes jau turėsime gruodžio 1 dieną ir kitų metų liepos 1 dieną“, – sako jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.