Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.10 18:14

Prie Seimo – gyvūnų teisių aktyvistų demonstracija: atkreipia dėmesį į padėtį kailių fermose

Prie Seimo gyvūnų teisių aktyvistai surengė demonstraciją, kaip atrodo kailiams auginamų audinių gaišenos. Tokiu būdu protestuotojai siekia atkreipti parlamentarų dėmesį dėl padėties kailių fermose. Esą jas būtina uždaryti, nes gyvūnai auginami ir galiausiai žudomi dėl drabužių.

Protestuotojai vos per savaitę surinko daugiau nei 20 tūkstančių parašų, kad kailių fermos būtų uždraustos.

Įstatymų projektas netrukus pasieks ir Seimo narius. Tačiau parlamentarai aiškina, kad iniciatyvos turi imtis patys žmonės – nedėvėti kailių.

Pasak akcijos organizatorės, įstaigos „Tušti narvai“ vadovės Gabrielės Vaitkevičiūtės, reikalinga politinė valia.

„Šiuo metu yra paruoštas įstatymo projektas, siūlantis uždrausti per 7 metų laikotarpį auginti ir žudyti gyvūnus tik dėl jų kailio. Ant jo yra keleto Seimo narių parašai, tačiau jis dar nėra registruotas, tikimės, kad tai bus padaryta, surinkus dar šiek tiek parašų. Jei atsirastų valia ir noras, tai neužtruktų ilgai, neatimtų iš jų daug laiko“, – sako ji.

„Ką mes galime padaryti, kad gyvūnų būtų auginama kuo mažiau, tai pirmiausia visuomenė turėtų kuo mažiau vartoti. Nes jeigu nebus paklausos, nebūtinai reikės ir pasiūlos. Tad reikėtų keisti pačią vartojimo kultūrą, naudoti kuo mažiau kailių, nepirkti kailinių“, – sako Kęstutis Mažeika, Seimo LVŽS frakcijos narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi