Lietuvoje

2018.09.10 18:17

J. Džiugelis pats traukiasi iš „valstiečių“ frakcijos

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.10 18:17

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis pasiekė savo – Justo Džiugelio nebelieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje. Tiesa, pašalinti jo nepavyko, nes J. Džiugelis paskelbė paliekantis „valstiečių“ gretas pats. Taip jis nutraukė visus ryšius su LVŽS, nes nėra ir partijos nariu.  

„Akivaizdu, kad po diktatoriško Ramūno Karbauskio elgesio man su LVŽS frakcija nepakeliui. Neturiu vilties, kad frakcija susivoks, kokią žalą jai daro tokio kerštingo ir neadekvataus žmogaus, kuris pasiruošęs padaryti bet ką vardan savo ambicijų, kokią žalą tai daro visuomenei ir pasitikėjimui Seimu“, – sakė J. Džiugelis.

Jis teigė pradedantis galvoti, kam tokia destruktyvi veiklą naudinga. J. Džiugelis sakė manantis, kad tam, jog žmogus būtų pašalintas frakcijos, reikia rimto teisinio pagrindo. Tačiau, politikas sakė per pastarąsias dienas supratęs, kad R. Karbauskis padarys bet ką dėl J. Džiugelio išmetimo iš frakcijos.

„Man mesti kaltinimai, neva bandžiau suskaldyti frakciją, neva dariau spaudimą aplinkos ministrui, neva spaudžiau ar net prievartavau susimokėti už ramybę socialines įmones, tai akivaizdi Kremliaus stiliaus informacinė ataka ir akivaizdus melas“, – teigė politikas, pridurdamas, kad kreipsis į prokuratūrą dėl šmeižto. 

Jis kalbėjo situaciją vertinantis, kaip R. Karbauskio vykdomą parodomąjį susidorojimą su juo, siekiant įbauginti kitus, savo nuomonę turinčius, frakcijos narius.

„Putino stiliaus susidorojimas“,  – sakė J. Džiugelis. Jis teigė suprantąs, kad dėl jam mestų kaltinimų kai kurie parlamentarai galėjo pradėti juo abejoti ir sakė, kad tikisi jiems įrodyti savo tiesą.

Seimo narys pabrėžė, kad Konstitucijoje įtvirtintos teisės parlamentarui balsuoti pagal sąžinę ir viešai reikšti savo nuomonę. J. Džiugelis kalbėjo, kad jokiais frakcijos sprendimais negali būti apribotos šios jo teisės.

„Teisė iš galios negimsta. Arba taip bent jau turėtų būti demokratinėje valstybėje. Suprantu, kad tai nepatinka frakcijos seniūnui R. Karbauskiui, kuris šias mano konstitucines teises pasirinko išniekinti ir kurti Lietuvoje valdomos demokratijos modelį, kaip tai yra Rusijoje“, – kalbėjo Seimo narys.

Jis sakė per paskutines keletą dienų supratęs, kad neturi tiek resursų, jog galėtų atlaikyti tokio masto puolimo ir kovotų prieš tokią jėgą.

„Tai kova, kurioje tiesa sunkiai gali laimėti. Tai kova, kurioje akivaizdžiai laimi galia. Priėmiau racionalų sprendimą tos kovos nebetęsti ir pasitraukiu iš LVŽS frakcijos“,  – sakė J. Džiugelis.

Paklaustas apie skambutį aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui, politikas patvirtino, kad toks skambutis buvo. Tačiau jis teigė, kad į ministrą kreipėsi ne su prašymu netirti, o priešingai – prašė tirti tam tikros įmonės veiklą.

„Tai buvo išdėstyta rašte, kurį gavau iš kolegos Seimo nario. Tai visiškas melas, tai tie patys metodai, kurie vadovaujasi R. Karbauskis. Todėl kreipsiuosi į atitinkamas institucijas. Aš negaliu įsivaizduoti R. Karbauskio fantazijos ribų, bet akivaizdu, kad tai yra susidorojimas su manimi“, – sakė J. Džiugelis.