Lietuvoje

2018.09.10 10:49

R. Karbauskis nepasiduoda: ketina dėl J. Džiugelio kreiptis į prokuratūrą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2018.09.10 10:49

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis neketina nurimti, kol Justas Džiugelis nebus pašalintas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos. Tuo tarpu opozicijai kyla klausimų dėl neseniai aplinkos ministro Kęstučio Navicko paskelbtos informacijos, esą J. Džiugelis prašė netirti kai kurių įmonių

Vos ne kasdien pasirodo naujos informacijos, kuria remdamasis R. Karbauskis ketina iš „valstiečių“ frakcijos išmesti apie jį kritiškai pasisakiusi J. Džiugelį. Iš pradžių valdančiųjų lyderį įžeidė tai, kad frakcijos narys jį viešai pavadino „patologiniu melagiu“.

Artėjant dienai, kad turi būti nuspręsta dėl J. Džiugelio ateities frakcijoje, R. Karbauskis pareiškė esą jis bandė išardyti LVŽS frakciją ir su savimi išsivesti 20 jos narių. Netrukus po to „valstiečių“ deleguotas aplinkos ministras paskelbė, kad J. Džiugelis jam bandė daryti įtaką.

„Ponas J. Džiugelis yra prašęs manęs, kad mūsų pareigūnai, konkrečiai – Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai – netikrintų vienos pakuočių tvarkymo organizacijos. Motyvavo tuo, kad jie gali būti per daug akylūs, per daug intensyviai tikrina.

Aš tuo metu pasitaręs su savo patarėju korupcijos prevencijai, paprašiau, kad J. Džiugelis nurodytų, kieno tai prašymas, kokia organizacija prašo. Jis to nepasakė, o pokalbis tuo ir baigėsi. (...) Pasidalinau šiuo įvykiu, nes J. Džiugelis niekada nedirbo atliekų sektoriuje“, – LRT TELEVIZIJAI sako aplinkos ministras.

O štai R. Karbauskio dešinioji ranka Agnė Širinskienė pareiškė, kad J. Džiugelio vietoje pati trauktųsi iš frakcijos.

Kreipsis į prokuratūrą

Paklaustas apie tai, kodėl aplinkos ministras ilgą laiką tylėjo apie galima J. Džiugelio spaudimą ir darytą įtaką, R. Karbauskis teigė, kad iš karto po pokalbio su J. Džiugeliu ministras kreipėsi į valdančiųjų lyderį.

„Bus priimtas sprendimas, ar frakcija kreipsis į prokuratūrą, ar aš asmeniškai kreipsiuosi į prokuratūrą. Bet kuriuo atveju tai bus“, – sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad apie J. Džiugelio pokalbį su K. Navicku sužinojo visai neseniai.

Paklaustas, ar darė įtaką tam, kada aplinkos ministras paskelbė apie galimą J. Džiugelio prašymą, „valstiečių“ vedlys tai neigė. Negana to, R. Karbauskis teigė, kad yra gerokai daugiau informacijos apie J. Džiugelio veiklą, esą konkrečios socialinės įmonės patyrė parlamentaro spaudimą.

„Čia nėra vien dėl kalbėjimo. Pamenate, Povilas Urbšys irgi daug kalbėdavo ir niekas dėl to nešalino“, – sakė R. Karbauskis. Visgi, prieš keletą mėnesių buvo garsiai kalbama apie P. Urbšio šalinimą iš frakcijos, tačiau Seimui nepritarus „agrokomisijos“ sudarymui P. Urbšys iš jos pasitraukė pats.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė nekalbėjęs su K. Navicku apie jo paskelbtą informaciją, tačiau teigė, kad tik išklausęs paties J. Džiugelio ir kitų frakcijos narių nuomonių priims sprendimą dėl jo narystės frakcijoje.

„Akivaizdus kerštas“

Didžiausios opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos lyderis Gabrielius Landsbergis kalbėjo, kad toks R. Karbauskio užsidegimas pašalinti J. Džiugelį iš frakcijos yra akivaizdus kerštas.

„Visoje istorijoje pats keisčiausias dalykas tai, kad tada, kai jau reikia argumentų, kodėl išmesti J. Džiugelį, ištraukiama neva kažkokia kompromituojama medžiaga, kuri aplinkos ministro buvo laikoma tris ar daugiau mėnesių. Tai kas čia per valstybės valdymo metodika?

Gal iš tikro, čia tokie milicinės valstybės principai, kai prieš frakcijos kolegas yra surenkami kokie buvę ar nebuvę pokalbiai, jie padedami į stalčių ir kai reikia galima arba šantažuoti, arba jį pašalinti“, – sakė G. Landsbergis.

Paklaustas, ar jo nuomone K. Navickas melavo, ar tyčia nieko neskelbė apie pokalbius su J. Džiugeliu, laukdamas reikiamo momento, G. Landsbergis teigė, kad aplinkos ministras privalo atsakyti į tokius klausimus ir jei jis slėpė galimą pažeidimą, tai yra ir jo atsakomybės klausimas.

Sprendimą dėl J. Džiugelio LVŽS frakcija priims pirmadienio popietę. Pats politikas pirmadienio vidurdienį rengia spaudos konferenciją, kurioje aptars susiklosčiusią situaciją.