Lietuvoje

2018.09.09 17:54

R. Žemaitaitis: „tvarkiečių“ tarybos posėdis neteisėtas

ELTA2018.09.09 17:54

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, parlamentaras Remigijus Žemaitaitis tvirtina, kad sekmadienį Šiauliuose vykęs „tvarkiečių“ partijos tarybos posėdis neteisėtas, nes jame nebuvo kvorumo.

„Mano žiniomis, posėdyje dalyvavo 32 tarybos nariai, o tam, kad būtų kvorumas, reikia 53“, – Eltai sakė „tvarkiečių“ tarybos posėdyje nedalyvavęs R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis nebuvo linkęs komentuoti tarybos posėdyje priimtų sprendimų, nes, pasak jo, „posėdis negalėjo vykti, jokių sprendimų nėra“.

Politikas priminė, kad rugsėjo 29 d. rengiamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas.

Kaip ELTA jau rašė, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkui R. Žemaitaičiui oponuojantis Seimo narys Petras Gražulis sakė, kad tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 64 tarybos nariai, yra teisėtas.

Sekmadienį Šiauliuose posėdžiavusi partijos taryba sieks į partijos lyderio postą grąžinti buvusį prezidentą, Europos Parlamento narį Rolandą Paksą. „Tvarkiečiai“ taip pat nutarė kreiptis į rugsėjį vyksiantį partijos kongresą, siūlydami kelti R. Pakso kandidatūrą į prezidento postą.

Kadangi Seimas dar nėra priėmęs Konstitucijos pataisos, atversiančios R. Paksui galimybę siekti šalies vadovo posto, „tvarkiečių“ taryba nutarė kreiptis į tarptautines žmogaus teises ginančias organizacijas, kad kuo greičiau būtų įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) ir Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių komiteto (JTŽTK) sprendimai dėl R. Pakso.

Pasak P. Gražulio, partijos taryba pritarė Drausmės komisijos išvadai, kad jo narystė partijoje nėra sustabdyta.

„Partijos taryba įpareigojo Seimą, „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją, kad iki rugsėjo 27 d. būtų atkurta mano narystė partijoje“, – sakė P. Gražulis.

Pasak jo, partijos taryba paprašė Drausmės komisijos iki rugsėjo 27 dienos įvertinti partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko Remigijaus Žemaitaičio elgesį, kuris, pasak P. Gražulio, „viešai žemina ir niekina prezidentą Rolandą Paksą ir kitus partijos narius“.

„Tvarkiečių“ taryba nutarė atleisti Seimo narį Vytautą Kamblevičių iš partijos Rinkimų štabo vadovo pareigų. Šias pareigas nutarta patikėti Klaipėdos rajono administracijos direktoriui „tvarkiečiui“ Sigitui Karbauskui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.