Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.08 09:07

Politikų klaidos: dėl rašybos kalta sekretorė, galimai nuplagijuoto darbo – žurnalistai

Valstiečiams Dainiui Gaižauskui ir Valerijui Simulikui – nemalonumai. Internete plinta Švietimo ir mokslo ministerijai skirto rašto kopija su daugybe rašybos klaidų. D. Gaižauskas tikina, kad dėl pernai ministerijai skirtame rašte esančių klaidų kalta padėjėja. Dėl rašybos klaidų kritikos yra sulaukęs ne vienas Seimo narys. O didžiausią klaidą, atrodo, gali būti padaręs Audrys Šimas – Akademinės etikos komisija jau pradėjo tyrimą dėl galbūt nuplagijuoto bakalauro darbo.

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narių D. Gaižausko ir V. Simuliko pernai Švietimo ir mokslo ministerijai siųstas dokumentas pamažu tampa interneto juokeliu – akis bado daugybė rašybos klaidų.

Pasak D. Gaižausko, tąsyk suklydo parlamentaro padėjėja. Pats Seimo narys esą pasirašė dokumentą jo net neskaitęs.

„Seime buvo keičiama programa, bent jau man taip padėjėja aiškinosi. Ir esmė tokia, kad išsispausdindavo raštai, kad išmėtytos raidės, vienu žodžiu, šriftas. Tokia situacija buvo. Tai, kiek žinau, buvo labai greitai ištaisyta. Dabar nė vieno rašto nepasirašau iki galo neperskaitęs“, – kalbėjo Seimo LVŽS frakcijos narys D. Gaižauskas.

D. Gaižausko kolega frakcijoje V. Simulikas prisiminęs istoriją teigia, kad pasirašė taip pat neperskaitęs dokumento.

„Buvo keliolika ten klaidų dėl kompiuterio ir dėl žioplumo. Bet negaliu abejoti sekretorės kompetencija. Tik tiek, kad gal neapsižiūrėjimas ar dar kažkas“, – pasakojo V. Simulikas.

V. Simulikas, BNS nuotr.

V. Simulikas ir D. Gaižauskas – toli gražu ne vieninteliai Seimo nariai, atsidūrę dėmesio centre dėl gramatikos klaidų. Itin didelio visuomenės pasipiktinimo sulaukė buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Internautai leipo dėl rinkimų skrajutėse su klaida parašyto žodžio „ačiū“. Vėliau kreipimęsi į mokytojus atsirado žodis „pedadodinis“, o ministrės padėkoje rinkėjams su klaida parašytas ir jos pačios vardas – „Autronė“.

Viename „Facebook“ įraše suklupo ir Agnė Širinskienė. Žodis „beje“ parašytas klaidingai.

Tačiau šios gramatinės klaidos nublanksta prieš Audrio Šimo istoriją. Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys po žiniasklaidoje paviešintos istorijos atkreipė Akademinės etikos komisijos dėmesį. Tiriama, ar politiko bakalauro darbas nėra plagiatas. Pasak A. Šimo, bandoma jį diskredituoti.

A. Šimas, BNS nuotr.

„Būtina buvo mane kažkaip apjuodinti. Pradžioj buvo kalba, ar išvis turiu tą diplomą. Aš manau, kad čia yra užsakyta, pakreipta ta kryptim žurnalistų“, – sakė Seimo LVŽS frakcijos narys A. Šimas.

Akademinės etikos komisija šiandien patvirtino, kad tyrimas dėl A. Šimo bakalauro darbo pradėtas. Tačiau esą jis užsitęs, ir kada bus baigtas, kol kas nežinia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi