Lietuvoje

2018.09.07 13:09

A. Kubilius prakalbo apie galimą apkaltą R. Karbauskiui

LRT.lt2018.09.07 13:09

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius susirūpino bandymu pažeisti šalies Konstituciją. Tokių požymių jis pastebi „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio ultimatyviuose grasinimuose Seimo nariui Justui Džiugeliui trauktis iš valdančiosios Seimo valstiečių ir žaliųjų frakcijos, teigiama TS-LKD frakcijos pranešime.

„Justas Džiugelis kaltas, nes išdrįso viešai pakritikuoti Didįjį Vadą. Ir dar išvadino „patologiniu melagiu“. Pagąsdintas Vado, vėliau dėl tokių viešai pasakytų žodžių viešai ir atsiprašė. Bet Didysis Vadas nenurimsta: viešai išsakoma savųjų kritika yra nepakenčiama. Už ją bus keršijama, bus persekiojama ir bus baudžiama, – situaciją vaizdžiai apibūdino A. Kubilius.

Konservatorius atkreipia dėmesį, kad ne viskas taip paprasta, kaip bando elgtis LVŽS frakcijos seniūnas, teigiama pranešime. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnio 2 dalyje sakoma: „Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką“.

„Iš R. Karbauskio ultimatumų, galima suprasti, kad pirmadienį Didysis Vadas žada pažeisti šią Konstitucijos nuostatą. Pagal tą pačią Konstituciją, Seimo narys taip šiurkščiai pažeidęs Konstituciją gali sulaukti ir apkaltos“, – sako A. Kubilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10