Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.07 12:37

G. Nausėdos alternatyvos: jei ne prezidentas, tai – akademikas

ELTA 2018.09.07 12:37

SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda penktadienį palieka banką ir, be kita ko, galvoja apie akademiko darbą. Pasak G. Nausėdos, sprendimą dėl kandidatavimo į šalies prezidentus jis jau turįs, bet apie tai pranešiąs ne paskutinę darbo banke dieną, o per artimiausias savaites. 

„Ne, niekas taip nedaro. Iki šiol neturėjau net laiko ruoštis. Dabar noriu pailsėti, o vėliau viskas natūraliai: per artimiausias savaites visi sprendimai bus paskelbti. Dabar karštosiomis tokių sprendimų tikrai nedarysime“, – Eltai sakė G. Nausėda.

Pasak ekonomisto, išeidamas iš banko jis tikrai galvoja apie karjeros galimybes. Šiuo metu ekonomistą labiausiai trauktų akademiko veikla.

„Viena iš jų yra akademinė sritis, kuri man labai patinka. Taip pat pedagoginė sritis ir konsultacinė veikla – visiškai įmanomi ir patrauklūs variantai. Žinoma, yra ir kitų alternatyvų“,- teigė ekonomistas.

Dėl kandidatavimo į prezidentus paskelbimo būdo G. Nausėda išlieka paslaptingas, bet sako, kad „tai negims tuščioje dirvoje“.

„Taip ir suformuluokime, jeigu kažkokie pozityvūs sprendimai gims (dėl prezidento rinkimų. – ELTA), jie negims tuščioje dirvoje. Bus pasakyta daug daugiau, jei taip atsitiks“, – sakė G. Nausėda.

Finansininkas, dėstytojas ir mokslininkas dr. G. Nausėda SEB banke dirbti pradėjo 2000 m. Nuo 2008 m. jis ėjo SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigas. G. Nausėda banką palieka šalių susitarimu.

„Eidamas vyriausiojo ekonomisto ir prezidento patarėjo pareigas Gitanas Nausėda savo profesionalumu ir kompetencija, patirtimi ir giliomis įžvalgomis prisidėjo prie SEB banko raidos ir visuomenės finansinio raštingumo didinimo. Esame dėkingi jam už atsidavimą, ilgą ir nuoseklų darbą bei indėlį kuriant banko istoriją“, – sakė SEB banko valdybos pirmininkas ir prezidentas Raimondas Kvedaras.

G. Nausėdos pareigas laikinai eis dabartinis banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas, artimiausiu metu pristatysiantis ir naujausią Lietuvos makroekonomikos apžvalgą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi