Lietuvoje

2018.09.07 12:37

V. Tomaševskis neslepia: svarstau galimybę dalyvauti prezidento rinkimuose

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.09.07 12:37

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis LRT.lt patvirtino svarstantis galimybę 2019 m. dalyvauti prezidento rinkimuose.  

„Aš jau svarstau tokią galimybę, nes yra toks pasiūlymas, raginimai. Tuo labiau, kad tai nėra kažkokia naujovė ir tarp mūsų, ir man asmeniškai. Aš jau du kartus dalyvavau prezidento rinkimuose ir rezultatai buvo neblogi“, – penktadienį LRT.lt sakė V. Tomaševskis.

LLRA-KŠS vadovas V. Tomaševskis prezidento rinkimuose dalyvavo 2009 (užėmė ketvirtą vietą) ir 2014 m. (užėmė penktą vietą).

Pasak V. Tomaševskio, praėjusių rinkimų rezultatai, kuriuose jis daugiausiai rinkėjų simpatijų sulaukė Vilniaus rajone, Šalčininkuose, nuteikia optimistiškai.

LLRA-KŠS pirmininkas tvirtino, kad kol kas partija nėra formaliai diskutavusi apie pasirengimą prezidento rinkimams, taigi ir atsakyti į klausimą, ar partija turės savo kandidatą, ar rems kitą kandidatą, negalėjo. Vis dėlto pats V. Tomaševskis neslepia, kad apie savo sprendimą, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, žada pranešti po kelių mėnesių.

„Yra tam tikras laikas apsvarstyti ir po kelių mėnesių [sprendimas] bus priimtas“, – teigė V. Tomaševskis.

Apie jau pasiskelbusius arba numanomus kandidatus į prezidentus europarlamentaras kalbėjo atsargiai. Pasak V. Tomaševskio, svarbiausia, kad pačios rinkimų kampanijos metu kandidatai elgtųsi solidžiai.

„Nenorėčiau vertinti kandidatų, tai būtų neetiška. Aš manau, kad visi kandidatai yra stiprūs, pats pasiryžimas kandidatuoti yra didelis iššūkis, tai yra nelengvas darbas. Aš gerai vertinu visus kandidatus, kurie turi savo pasiūlymų, kurie nori pakeisti mūsų situaciją ten, kur reikia keisti. Manau, kad rinkimų kampanija bus pakankamai įdomi, svarbiausia, kad ji būtų etiška“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

Bendražygiai lyderiu neabejoja

LRT.lt kalbinti V. Tomaševskio bendražygiai tvirtino, kad partijos lyderis būtų geriausias kandidatas į prezidentus, tad neslėpė raginantys jį dalyvauti rinkimuose.

„Pirmininkas jau dalyvavo prezidento rinkimuose, geri rezultatai Vilniaus regione buvo. Tikriausiai jis bus teikiamas skyrių kandidatu“, – teigė LLRA-KŠS frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė.

Panašiai kalbėjo ir LLRA-KŠS frakcijos narys, buvęs parlamento pirmininko pavaduotojas Jaroslavas Narkevičius. Anot jo, V. Tomaševskis būtų geriausias partijos kandidatas į prezidentus.

„Kiekviena partija stengiasi atrasti savo geriausią kandidatą ir, be abejo, mes irgi tai darysime. Mūsų lyderis yra geriausias kandidatas, čia faktas, tai nėra paslaptis“, – LRT.lt sakė J. Narkevičius.