Lietuvoje

2018.09.07 15:51

K. Navickas prakalbo apie J. Džiugelio bandymą jam daryti įtaką

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.07 15:51

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad parlamentaras Justas Džiugelis siekė iš frakcijos išvesti apie 20 narių, o tai ir yra pagrindinė jo šalinimo iš „valstiečių“ gretų priežastis. Tuo metu aplinkos ministras Kęstutis Navickas prakalbo apie J. Džiugelio bandymą jam daryti įtaką.

„J. Džiugelis kalbėjo su beveik visais frakcijos nariais apie tai, kad reikia frakciją suskaldyti. (...) Daug žmonių gali tai patvirtinti, gal 20 tokių yra, kuriuos kalbino“, – penktadienį BNS sakė R. Karbauskis.

Aplinkos ministras K. Navickas prakalbo apie J. Džiugelio bandymą jam daryti įtaką. „Ponas J. Džiugelis yra prašęs manęs, kad mūsų pareigūnai, konkrečiai – Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai – netikrintų vienos pakuočių tvarkymo organizacijos. Motyvavo tuo, kad jie gali būti per daug akylūs, per daug intensyviai tikrina. 

Aš tuo metu pasitaręs su savo patarėju korupcijos prevencijai, paprašiau, kad J. Džiugelis nurodytų, kieno tai prašymas, kokia organizacija prašo. Jis to nepasakė, o pokalbis tuo ir baigėsi. (...) Pasidalinau šiuo įvykiu, nes J. Džiugelis niekada nedirbo atliekų sektoriuje“, – LRT TELEVIZIJAI sako aplinkos ministras.

„Aš (J. Džiugelio – LRT.lt) vietoje tikrai traukčiausi iš frakcijos, taip pat pagalvočiau, ar mano vieta yra Seime. Juolab tokiu atveju, kai paaiškėja aplinkybės, kad aplinkos ministrui galimai buvo daroma įtaka, prašoma atlikti ne visai teisėtus veiksmus“, – sako Seimo LVŽS frakcijos narė Agnė Širinskienė. 

E. Genio/LRT nuotr.

Klausimas dėl J. Džiugelio pašalinimo iš „valstiečių“ frakcijos bus svarstomas pirmadienį.

„Jis iš pradžių man melavo apie tai, kad neva yra sąrašas Seimo narių, kurie yra už frakcijos suskaldymą“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Tada jis pabandė iš tikrųjų surasti sąjungininkų ir nerado nė vieno, nors važiavo per visus ir šnekėjo, kad ta atskira frakcija bus labai įtakinga, ji keis ministrus, turės komitetų pirmininkų postus ir taip toliau“, – pridūrė jis.

„Kaip žmogus gali likti frakcijoje, kai jis darė viską, kad tos frakcijos neliktų?“ – tvirtino politikas.

Parlamentaras teigė sutinkantis su J. Džiugelio reikalavimu, kad klausimas dėl jo pašalinimo iš frakcijos būtų svarstomas atvirame posėdyje.

J. Džiugelis yra viešai pavadinęs R. Karbauskį patologiniu melagiu, tačiau vėliau atsiprašė ir tvirtino, jog „valstiečių“ lyderis „kartais sako netiesą ir manipuliuoja faktais“.

„Po to, kai esi tokioje desperacijoje, tau niekas nepavyksta ir nerandi jokių sąjungininkų ir esi prisišnekėjęs, tada belieka užpilti ant visų aplinkinių kuo daugiau šiukšlių (...) ir sakyti, kad patologinis melagis yra Karbauskis, nors mūsų frakcijoje visi žino, kad yra atvirkščiai“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Su J. Džiugeliu BNS penktadienį susisiekti nepavyko. Feisbuke politikas rašė, kad siekiant jį pašalinti iš frakcijos „nevengiama ir propagandos bei „fake news“ salvių“.

„Dėkoju už kolegų man išsakomą palaikymą. Džiaugiuosi, kad yra suprantančių, jog Seimo nario teisė viešai išsakyti nuomonę ir balsuoti vadovaujantis sąžine, o ne kokiais nors partiniais-politiniais interesais, yra konstitucinė vertybė, kuri turi būti ginama. Tą nuosekliai darau“, – teigė J. Džiugelis.

„Valstiečių“ frakcijoje yra 55 nariai – tai didžiausia politinė grupė šiame Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.