Lietuvoje

2018.09.06 18:34

V. Bruveris: prezidentė neturėtų taip aiškiai demonstruoti, kad Seimas yra vaikų darželis, o ji – auklėtoja

Ketvirtadienį kritikos Seimui pažėrusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad norėtųsi bendro darbo, o ne karų, nes laimėtojų juose nebus. Pasak kai kurių politikos ekspertų, pati prezidentė buvo viena aktyviausių bendro karo dalyvių, be to, jos pagrūmojimai neturės esminės įtakos, nes artėjant rinkimams nesutarimai tarp partijų turėtų tik intensyvėti.

„Lietuvos ryto“ apžvalgininko Vytauto Bruverio teigimu, neaišku, ar pati D. Grybauskaitė nuoširdžiai tiki, kad politiniai oponentai gali susitaikyti. Anot jo, artėjant trejiems rinkimams, situacija tik aštrės.

„Jos veiksmai stengiantis sodintis už stalo, kviečiant susipykusius politikus atrodo šiek tiek juokingi. Prezidentė neturėtų taip aiškiai demonstruoti, kad tai yra vaikų darželis, o ji yra vyriausia to vaikų darželio auklėtoja, kuriai nesiseka sutaikyti tų visų peštukų. <...> Manau, viskas ir toliau eis tokiu ritmu. To karo bus vis daugiau, jis bus vis intensyvesnis, artėja treji rinkimai“, – sako V. Bruveris.

BNS naujienų agentūros vyr. redaktoriaus Vaidoto Beniušio teigimu, prezidentei trūksta nuoseklumo, be to, ketvirtadienį išsakytus jos teiginius galima sieti ir su krentančiais reitingais.

„Tai nėra iki galo nuoseklu. Praėjo tik trys mėnesiai, kai prezidentė viešai pareiškė, kad Ramūnas Karbauskis išvis neturėtų dirbti Seime, nes tai nesuderinama su jo verslo interesais. Iš pradžių pasakyti, kad tu turi eiti iš Seimo, o po paskui kviestis vakarienės ar pietų – tai nėra nuoseklu. Siečiau tai ir su pačios prezidentės įvaizdžiu. Krito ir jos reitingai“, – sako BNS vyr. redaktorius.

Anot V. Beniušio, su Seimo valdyba susitikusi D. Grybauskaitė nekalbėjo apie esminius rudens sesijos klausimus, susijusius su, pavyzdžiui, biudžeto formavimu ar švietimo sistema. BNS vyr. redaktoriaus nuomone, artimiausiu metu sunku būtų tikėtis konstruktyvesnio darbo Seime.

„Jie pyksis. Bus tokie smulkūs ginčai, žaidimai neesminiais klausimais, neesminėmis komisijomis, neesminėmis Konstitucijos pataisomis dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, bet nematau to konstruktyvumo, kad jis galėtų atsirasti“, – sako V. Beniušis.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.