Lietuvoje

2018.09.06 17:22

Aiškinasi, kodėl jau savaitę į Nevėžį plūsta teršalai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.06 17:22

„Kėdainių vandenų“ bendrovėje sutrikus nuotekų valymui iš nuotekų vamzdžio jau savaitė į Nevėžį plūsta teršalai. Aplinkosaugininkų teigimu, tarša dešimt kartų viršija normą, žala gamtai dar skaičiuojama. Kėdainiuose apsilankęs aplinkos ministras domėjosi, kodėl iki šiol taršos židinys nenustatytas.

Anksčiau bendrovėje lankęsi Europos Komisijos ekspertai nustatė, kad valymo įrenginiai biologiškai nepajėgūs išvalyti buitinių nuotekų, todėl „Kėdainių vandenys“ įpareigoti modernizuoti valymo įrenginius. Jei to nebus padaryta, grės baudos. 

„Nenustatėme, nes jie nebuvo leidžiami nuolat, buvo išleidžiama cikliškai ir nepastoviu dažniu. Per parą būdavo išleidžiama dvi valandas – tai dienos metu, tai naktį, tai rytą, tai vakare. Mes kreipėmės ir į policiją, kad padėtų surasti teršėjus. Buvo atlikti tyrimai bendradarbiaujant su KTU mokslininkais, tiksliau docentu Viktoru Račiu, ir buvo sumodeliuotas sprendimas, kad reikia dozuoti geležies chloridą, ką mes pradėjome daryti, ir matome teigiamus rezultatus“, – aiškino UAB „Kėdainių vandenys“ direktorius Kęstutis Vaitkevičius.

„Įmonė mato situaciją ir problemą, turi būti imamasi veiksmų, ypač informuojant visuomenę ir jiems sakant, kaip elgtis prie vandens telkinio, informuoti, kad nebūtų girdomi gyvuliai, dėl žvejybos reikalavimų ir kt. Tai yra minimalu, ką galima padaryti. Niekas šiandien nekaltina įmonės, kad čia dėl jos kaltės tai įvyko, greičiausiai jau tai, ką mes matome, [įvyko – red.] dėl trečių asmenų veikimo“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt