Lietuvoje

2018.09.06 17:31

Pirmadienį paaiškės, kas palieka „valstiečių“ frakciją – R. Karbauskis ar J. Džiugelis

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.06 17:31

Panašu, kad vieno iš „valstiečių“ dienos frakcijoje suskaičiuotos. Pirmadienį paaiškės, ar Justas Džiugelis, ar Ramūnas Karbauskis palieka valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakciją. Apie tai žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo pats R. Karbauskis.

Jau anksčiau jis yra sakęs, kad dėl J. Džiugelio pasisakymų, nukreiptų prieš partijos lyderį, šis turėtų būti išmestas iš frakcijos.

 „Arba aš, arba jis“,–- tokį ultimatumą parlamento „valstiečiams“ kelią jų lyderis R. Karbauskis.

„Priežastys frakcijoje bus išsakytos, sprendimas bus“, – po susitikimo su vyriausybės atstovai ir komitetų pirmininkais žurnalistams sakė R. Karbauskis. 

Pasak jo, sprendimas dėl J. Džiugelio bus priimtas pirmąją rudens sesijos dieną, t. y. ateinantį pirmadienį.

Be to, R. Karbauskis teigė, kad jei frakcija nubalsuos nepašalinti J. Džiugelio, pats partijos lyderis pasitrauks iš jos.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad frakcijoje sprendimai priimami demokratiniu būdu, esą ne išimtis bus ir J. Džiugelio atvejis. Jis nepanoro atskleisti savo nuomonės. 

Tiek S. Skvernelis, tiek R. Karbauskis teigė, kad tiek J. Džiugelis, tiek kiti frakcijos nariai galės išsakyti savo nuomones. 

Konfliktas „valstiečių“ gretose kilo po to, kai J. Džiugelis viešai išvadino R. Karbauskį patologiniu melagiu.

„Valstiečių“ frakcijoje šiuo metu yra 55 nariai. Pavasarį iš jos savo noru pasitraukė Povilas Urbšys, kiek anksčiau frakciją paliko ir Dovilė Šakalienė.

Susisiekti su J. Džiugeliu kol kas nepavyko.