Lietuvoje

2018.09.06 16:56

Kaune – nuotekų tinklų avarija: į Nerį pasipylė trečdalis nevalytų miesto fekalijų

Po naktį iš antradienio į trečiadienį Kaune prasiautusios itin stiprios liūties, Kauno Panerių gatvės šlaite fiksuota nuotekų tinklų avarija – į Nerį pasipylė fekalijos. „Lietuviškos „niagaros“ siautėjimas ir riaumojimas“, – ironizavo vaizdo įrašą iš įvykio vietos atsiuntęs gyventojas. „Kauno vandenys“ bando suvaldyti situaciją, o aplinkosaugininkai skaičiuoja gamtai padarytą žalą.

„Galingas fekalijų išsiveržimas į Nerį Kaune. Trečiadienį 17 valandą pastebėta, kad į Nerį Vilijampolėje, apie 100 metrų žemiau Varnių tilto, šalia Neries krantinės, plūsta didžiulis srautas fekalijų tiesiai į Neries upę. Dviratininkai filmuoja ir „grožisi“ lietuviškos „niagaros“ siautėjimu ir riaumojimu.

Beveik vertikalaus šlaito viršuje stovi stulpas, palaikantis, kaip spėju, 110 000 voltų įtampos elektros liniją virš Neries. Trūko, manau, pagrindinis fekalinės spaudiminės kanalizacijos linijos vamzdis, praeinantis šalia minėto stulpo. Gal paplaus stulpo pamatus, o gal ne. Nuo vakar iki šiandien fekalijų į Nerį pribėgo apie 100 000 tonų. Ar mes mylime Lietuvą? O jei stulpas nuvirs ir nutrūks elektros tiekimas? Kauno miestui tai būtų tragedija. Tai ne kokia deganti pašiūrė, kai lekia kelios kaukiančios gaisrinės mašinos“, – tokį laišką 15min redakcijai ketvirtadienį atsiuntė susirūpinęs kaunietis Algimantas.

15min susisiekė su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno agentūros vedėjos pavaduotoja Rasa Jancevičienė. Ši patikino, kad įvyko nuotekų tinklų avarija, apie kurią savo tinklalapyje rugsėjo 5 dieną paskelbė Aplinkos ministerija.

„Trečiadienio rytą Kaune pastebėta avarija nuotekų linijoje. Situacija jau stabilizuota, aplinkosaugininkai atlieka tyrimą. Bendrasis pagalbos centras 8 valandą Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Kauno inspekcijai pranešė, kad Kauno Panerių gatvės šlaite teka nuotekos.

Pareigūnams nuvykus į vietą, informacija pasitvirtino – AB „Kauno vandenys“ eksploatuojamoje nuotekų linijoje įvyko avarija ir nevalytos nuotekos iš trūkusio vamzdžio per gruntą veržiasi į Neries upę, išgraužta iki 6 metrų šlaito“, – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Atvykę „Kauno vandenų“ avarinės tarnybos darbuotojai pradėjo avarijos likvidavimo darbus: atjungta 1 metro skersmens spaudiminė linija, miesto nuotekos bus kaupiamos nuotekų tinkluose. Šia linija, anot aplinkosaugininkų, teka beveik trečdalis Kauno nuotekų. Aplinkos apsaugos pareigūnai trečiadienį organizavo mėginių paėmimą, vertinama aplinkai padaryta žala.

„Šiuo metu vyksta tvarkymo darbai, uždaroma sklendė. Mėginiai paimti ir iš upės aukščiau įvykio vietos. Jau yra įvestas naujas vamzdis. Senas keičiamas nauju. Tačiau šiuo metu nevalytos nuotekos vis dar bėga į Nerį. Gali būti, kad tai naktinės liūties padarinys. Dar lietaus kanalizacija prisidėjo ir išvedė tinklus iš rikiuotės. Seni vamzdžiai, avarija“, – 15min ketvirtadienį popiet teigė R. Jancevičienė.

Šiuo metu laukiama tyrimų rezultatų, kurie turėtų būti pateikti per dvi savaites. Bus skaičiuojama žala gamtai. Ji, anot R. Jancevičienės, yra akivaizdi, nes pro šį vamzdį prateka apie trečdalis Kauno miesto nuotekų.