Lietuvoje

2013.07.31 12:13

Policija žada netoleruoti menkiausių futbolo sirgalių pažeidimų

ELTA 2013.07.31 12:13

Ketvirtadienio futbolo rungtynėse tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Poznanės „Lech“ komandų policijos tolerancija baigsis sulig menkiausiu pažeidimu, sako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Ketvirtadienio futbolo rungtynėse tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Poznanės „Lech“ komandų policijos tolerancija baigsis sulig menkiausiu pažeidimu, sako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.

„Tegul komandos netrukdomos įrodo savo meistriškumą ir deramai atstovauja savo šaliai. Neleiskime, kad išpuoliai, incidentai ar kitokie teisės pažeidimai sugadintų futbolo grožį, o nederami sirgalių veiksmai suterštų mėgstamos komandos vardą“, – rašoma K. Lančinsko kreipimesi į futbolo sirgalius.

Vilniaus policijos vadovas pabrėžia, kad policijos pajėgos padarys viską, kad sirgaliai galėtų mėgautis reginiu saugioje, draugiškoje aplinkoje. Kita vertus, K. Lančinskas sako, kad pareigūnai netoleruos išsišokimų.

„Kartu esu priverstas įspėti, kad policijos tolerancija baigsis sulig menkiausiu pažeidimu. Raginu kartu pasistengti, kad taip neatsitiktų - tai padaryti galime ir privalome“, – ragina jis.

Daugiau informacijos sostinės policija ketina pateikti trečiadienio popietę rengiamoje spaudos konferencijoje.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas trečiajame Europos lygos atrankos etape susitinka su Poznanės „Lech“ komanda. Rungtynės vyks Lietuvos futbolo federacijos stadione.

Poznanės „Lech“ klubo sirgaliai garsėja savo chuliganišku elgesiu, todėl į rungtynes turėtų atvykti 31 lenkų mobilios kuopos pareigūnas, taip pat keturi futbolo sirgalius nuolat lydintys pareigūnai, renkantys ir analizuojantys informaciją apie savo klubų sirgalių elgesį.

Užtikrinti viešąją tvarką policijai taip pat padės Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.

Lenkijos futbolo klubo sirgaliai yra pagarsėję kaip vieni aršiausių.

2007 metais kitos Lenkijos komandos – Varšuvos „Legia“ – sirgaliai nusiaubė tuometį „Vėtros“ (dabartinį LFF) stadioną. Futbolininkai tuomet sužaidė vos vieną rungtynių kėlinį.

2011 m. kovą Kaune vykusios draugiškos rungtynės tarp Lietuvos ir Lenkijos nacionalinių futbolo rinktinių S.Dariaus ir S.Girėno stadione atnešė taip pat nemažai žalos. Įsisiautėję Lenkijos futbolo aistruoliai sukėlė riaušes kurių metu laužė kėdes, mėtė plytas, gadino viską, kas pasitaikė po ranka.