Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.06 15:33

Diskusijų festivalyje „Būtent!“ ieškos vienaragio ir trūkstamų eksportuotojų

Neįdomu klausytis tų, kurie tik linksi ir pritaria vieni kitiems, – geriau, kad diskutuojant pakiltų oro temperatūra, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia diskusijų festivalio „Būtent!“ organizatorius Antanas Bubnelis. Pasak jo, antrus metus iš eilės vykstančiame renginyje dalyvaus 300 pranešėjų, vyks 90 diskusijų aštuoniose pagrindinėse zonose, bus aptariamos pačios aktualiausios temos ir tikimasi sulaukti iki 5 tūkst. žmonių.

Festivalio iniciatorius A. Bubnelis džiaugiasi pavykusiu pirmuoju festivaliu ir tikina, kad antrasis bus dar gausesnis ir įvairesnis.

„Praėjusiais metais Birštone sulaukėme per 3 tūkst. dalyvių. Šiemet norime augti beveik dvigubai – tikimės sulaukti iki 5 tūkst. dalyvių. Turėsime 300 pranešėjų, 90 diskusijų. Bus aštuonios pagrindinės zonos, temų įvairovė – labai didelė. Turėsime atskirą zoną vaikams bei augintiniams“, – sako A. Bubnelis ir kviečia atvykti visus su šeimomis.

Anot „Verslios Lietuvos“ vadovės Dainos Kleponės, šiais metais prisidėjusios prie diskusijų rengimo, Lietuvoje trūksta diskusijų kultūros, o jos reikia norint priimti tinkamus sprendimus.

„Geriems sprendimams reikia skirtingų nuomonių, todėl ir skatiname diskusijas. Šiemet nusprendėme turėti savo diskusijų erdvę. Ten kalbėsime eksporto, verslo, startuolių temomis, taip pat diskutuosime apie inovacijas, energetinės nepriklausomybės kainą, atlyginimus“, – „Verslios Lietuvos“ diskusijų erdvę pristato D. Kleponė.

Kaip teigia Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas, jų diskusijų erdvėje dėmesys bus skiriamas bendruomeniškumo temoms.

„Kalbėsimės, kaip bendruomenės gali įgyti identitetą, kaip tapti bendruomenių lyderiu. Daug diskutuosime apie įvairovę, kelsime klausimą, ar Lietuvą kuria tik lietuviai“, – pasakoja A. Vasiliauskas.

Anot A. Bubnelio, gerai diskusijai reikia skirtingų nuomonių, todėl diskusijų rengėjų buvo prašyta atsižvelgti į kviečiamus pašnekovus: „Temų organizatorius skatinome rinktis tokius pašnekovus, kad būtų išlaikyta nuomonių įvairovė. Neįdomu klausytis tų, kurie linksi ir pritaria vienas kitam. Be to, renginio tikslas nėra nuspręsti kažko konkrečiai, renginys yra tam, kad išmoktume geriau diskutuoti, pažintume žmones, išplėstume pažinčių ratą ir jau prasidėjus darbų sezonui pasikrautume idėjų“.

D. Kleponė taip pat išskyrė ir įdomesnes temas – bus diskutuojama apie tai, kas parduos lietuvišką prekę, nes šiuo metu trūksta bent 500 eksporto vadybininkų, taip pat paminėjo ir intriguojančią diskusiją apie tai, kad Lietuvoje ieškomas vienaragis.

Pasak A. Vasiliausko, festivalis „Būtent!“ išsiskiria tuo, kad diskusijos nėra skirtos konkuruoti: „Mes nenorime vienas kito įveikti, niekas neturi nugalėti ar pargriauti kito. Festivalis – proga žmonėms išgirsti požiūrį, apie kurį anksčiau net neįsivaizdavo. Tai parodė pirmasis festivalis – buvo konstruktyvi atmosfera, o tik tokioje ir galima diskutuoti“.

Visiems klausytojams ir žiūrovams renginio organizatorius A. Bubnelis pataria skirti laiko išsirinkti įdomiausias temas, nes vienu metu gali vykti daugiau nei 8 skirtingos diskusijos.

Visos erdvės „Tvari Lietuva“ diskusijos (išskyrus „Vaikas ne šiukšlių dėžė“) bus transliuojamos portale LRT.lt.

7 d., penktadienį, bus transliuojamos šios diskusijos:

8 d., šeštadienį, bus transliuojamos šios diskusijos:

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi