Naujienų srautas

Lietuvoje2013.07.31 12:06

Lietuva su Izraeliu noriai bendradarbiautų inovacijų ir biotechnologijų srityse

ELTA 2013.07.31 12:06

Lietuvą ypač domina bendradarbiavimas su Izraeliu inovacijų, biotechnologijų ir mokslinių tyrimų srityse, teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvą ypač domina bendradarbiavimas su Izraeliu inovacijų, biotechnologijų ir mokslinių tyrimų srityse, teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Trečiadienį šalies vadovė susitiko su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Izraelio Prezidentu ir Nobelio taikos premijos laureatu Shimonu Peresu, su kuriuo aptarė dvišalius ryšius, ekonominį bendradarbiavimą, Holokausto atminimo ir žydų kultūros paveldo klausimus, Europos Sąjungos santykius su Izraeliu ir Artimųjų Rytų taikos procesą.

„Per daugiau nei 20 metų Lietuvos ir Izraelio dvišaliai santykiai labai sutvirtėjo, tačiau yra dar daug potencialo, kurį turėtume išnaudoti ir stiprinti mūsų šalių tarpusavio ryšius. Lietuvą ypač domina bendradarbiavimas inovacijų, biotechnologijų ir mokslinių tyrimų srityse. Abi šalys jau dabar sėkmingai vysto aukštąsias technologijas. Lietuva yra pasaulinis lyderis lazerių ir komunikacijų, o Izraelis - mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse. Kas dešimtas pasaulyje naudojamas pramoninis lazeris yra pagamintas Lietuvoje“, – trečiadienį po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo D. Grybauskaitė.

Vienas pagrindinių Izraelio investuotojų Lietuvoje yra farmacijos įmonė „Teva-Biotech Sicor“, kuri gamina biofarmacinius preparatus pagal moderniausias mokslo ir gamybos technologijos. Taip pat abiejų valstybių inovacijų skatinimo agentūros įgyvendina bendrus projektus biotechnologijų, telekomunikacijų ir elektronikos srityse.

Prezidentės teigimu, naujų ekonominio bendradarbiavimo galimybių atvers ir šį rudenį rengiamas Lietuvos startuolių (start-ups) vizitas į Tel Avivą.

„Po „Silicio slėnio“ JAV Izraelis yra antra palankiausia vieta pasaulyje pradėti savo verslą. O netrukus pradedami tiesioginiai skrydžiai „Vilnius – Tel Avivas“ paskatins turizmą ir verslo ryšius“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi