Lietuvoje

2018.09.06 16:02

Premjerui Krynicoje įteiktas „Metų žmogaus“ apdovanojimas

LRT.lt2018.09.06 16:02

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis 27-ajame Krynicos ekonomikos forume Lenkijoje apdovanotas garbingu „Metų žmogaus“ apdovanojimu. „Metų žmogaus“ vardas S. Skverneliui suteiktas už politinių Lietuvos-Lenkijos santykių puoselėjimą, ekonominių santykių tarp mūsų šalių skatinimą, gilesnę regiono integraciją, ypač transporto ir energetikos srityje.

Priimdamas apdovanojimą S. Skvernelis sakė, kad priima jį kaip bendrų pastangų ir sėkmės simbolį, pasitikėjimo ženklą vadovaujamai vyriausybei, o kartu ir kaip vyriausybės pastangų įvertinimą. Premjeras akcentavo dvišales pastangas sprendžiant regiono energetinio saugumo iššūkius, intensyvų ir geranorišką darbą, sprendžiant piliečių švietimo klausimus, pranešė vyriausybės kanceliarija.

„Tikiu mūsų regionu, tikiu klestinčia jo ateitimi, tikiu, kad kelias į tai eina per dar glaudesnį ir gilesnį dvišalį bendradarbiavimą, dar geresnį tarpusavio įsiklausymą. Lietuva brangina gerus santykius su visomis kaimyninėmis šalimis, tačiau šiandien esu Lenkijoje, šioje kerinčiai nuostabioje pietų Lenkijos dalyje, todėl noriu pabrėžti, kad geri santykiai su Lenkija Lietuvai, mano vadovaujamai vyriausybei, buvo ir bus ypatingi“, – sakė S. Skvernelis.

Anot premjero, dažnas kalbėdamas apie Lietuvos ir Lenkijos ryšius, mėgsta prisiminti mus siejančią šimtametę istoriją. Vartant jos puslapius, vis atrandama kažkas naujo ir dar neatrasto, tačiau viena nesikeičia: kai valstybės veikia kartu ir išvien, jas visuomet lydi sėkmė.

Apdovanojimą S. Skverneliui įteikė Lenkijos Respublikos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.

„Metų žmogaus“ apdovanojimas teikiamas nuo 1999 m. asmenims, ypač nusipelniusiems Vidurio ir Rytų Europai. Šį apdovanojimą anksčiau yra gavę tokie asmenys kaip popiežius Jonas Paulius II, Jaroslawas Kaczynskis, Beata Szydlo,  Lechas Valensa, Donaldas Tuskas, Vaclovas Havelas.

Kasmet vykstantis Krynicos ekonomikos forumas, dar neoficialiai vadinamas Rytų Europos Davoso forumu, teikia apdovanojimus pasižymėjusiems asmenims, įmonėms ir institucijoms už praėjusių metų išskirtinius pasiekimus šiose kategorijose: Metų žmogus, Metų įmonė, Naujosios Europos naujoji kultūra bei Metų NVO. 

Apdovanojimą skiria Lenkijos trisdešimties politinio ir ekonominio gyvenimo atstovų komitetas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt