Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.05 19:12

Aiškėja, kada bus sutvarkyti M. Biržiškos ir jo žmonos bei brolių kapai

Pasirodžius informacijai, kad sostinės Rasų kapinėse vasarą perlaidotų Vasario 16-osios akto signataro Mykolo Biržiškos ir jo žmonos bei brolių kapai šiuo metu yra neprižiūrėti, aiškėja kada jie bus visiškai sutvarkyti. Paminklą ketinama pastatyti iki kitų Vėlinių.

Nuaidėjus salvėms gyvenimą gimtajai žemei pašventusių Biržiškų palaikai atgulė amžino poilsio sostinės Rasų kapinėse. Po dviejų mėnesių kapai nebeskendi gėlėse, jų neužmiršo tik Jono Biržiškos gimnazijos mokiniai, matyt neseniai kapus aptvarkę. Savivaldybės pareigūnai teigia taip pat kapus prižiūrintys.

„Prižiūri kapinių administratorius, tai ir paravi, ir smėlį prašluoja, kuris po lietaus atsiranda, minimaliai patvarkoma“, – aiškina Vilniaus sav. Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos sk. vedėjas Gintautas Runovičius.

Tačiau kas signataro ir jo artimųjų kapą sutvarkys visiškai ir pastatys paminklą, kol kas dar nėra aišku. Signatarų tėviškių ir kapaviečių priežiūra besirūpinančios Vasario 16-tosios signatarų klubo vadovas sako, kad vienodas, prie visų signatarų kapų stovintis signataro stulpelis jau yra užsakytas ankstyvą pavasarį, jis gaminamas.

„Pirmenybę, manyčiau, reikia suteikti giminėms. Ir Venta, ir Vytautas, ir Danutė yra mūsų klubo nariai, Vasario 16-osios klubo nariai. Jie aktyviai dalyvauja, su jais yra aptarta“, – sako Vasario 16-osios signatarų klubo pirmininkas Remigijus Gulbinas.

Kultūros ministerijai pavaldaus Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė sako, kad muziejui pasiūlyta reikalingą paminklui pastatyti sumą įtraukti į ateinančių metų biudžetą ir nustatyta tvarka skelbti konkursą. Paminklą turės pastatyti laimėtojas.

„Kas beskelbtų konkursą, tai vis tiek turės būti viešieji pirkimai. Aš manau, kad tokios kapavietės sutvarkymas – ne pompastiškus paminklus statant, nes tai yra tikrai inteligentiški žmonės, ir reikalingas tikrai ramus, solidus kapų paminklas“, – dėsto Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.

Įrengtą paminklą perdavus savivaldybei, darbuotojai tikina jį tinkamai prižiūrėsiantys.

Plačiau – Virginijos Motiejūnienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi