Lietuvoje

2018.09.05 18:05

R. Karbauskis: dėl „MG Baltic“ skandalo E. Vaitekūnui būtų buvę sudėtinga dirbti

BNS 2018.09.05 18:05

„Valstiečių“ lyderis, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad dėl paviešintų sąsajų su koncernu „MG Baltic“ Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkui Edmundui Vaitekūnui būtų sudėtinga toliau eiti pareigas.

Politikas sako šią poziciją komisijos vadovui išsakęs dar vasarą, kai buvo paviešinta Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo medžiaga, bet nežinantis, kiek šie argumentai prisidėjo prie E. Vaitekūno sprendimo trauktis iš pareigų.

E. Vaitekūnas sako, kad iš komisijos pirmininko posto traukiasi dėl prastų anglų kalbos žinių.

„Matyt, žmogus supranta, kad komisijai turėtų vadovauti modernesnis žmogus, žinantis kalbas. Tuo pačiu sprendžiasi klausimas ir dėl jo atsakomybės, kai jo pavardė buvo minima NSGK tyrime“, – BNS trečiadienį sakė R. Karbauskis.

„Kai buvo NSGK išvada, sakiau, kad jis labai rimtai pagalvotų, ar gali dirbti toje pozicijoje, kada yra tokia informacija. Tuo metu jis sprendimo nedarė. Nežinau, ar tas mūsų pokalbis, vykęs vasarą, dabar lėmė šį sprendimą“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis sakė pastaruoju metu su E. Vaitekūnu nekalbėjęs.

Valstybės saugumo departamento rašte Seimui buvo teigiama, kad E. Vaitekūnas verslo koncerno „MG Baltic“ atstovams teikdavo neskelbtiną informaciją apie konkurentų teikiamus prašymus komisijai.

E. Vaitekūnas gegužės pabaigoje atmetė raginimus atsistatydinti ir sakė nesutinkantis su VSD pateikta informacija.