Lietuvoje

2018.09.05 17:22

LRTK pirmininkas E. Vaitekūnas nusprendė trauktis iš pareigų

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.09.05 17:22

Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininkas Edmundas Vaitekūnas administracijai pateikė atsistatydinimo iš pirmininko pareigų pareiškimą. Tai LRT.lt patvirtino pats E. Vaitekūnas.

Pasak E. Vaitekūno, priežastis, kodėl jis nusprendė trauktis iš pareigų yra ta, kad atstovaujant Lietuvai tarptautinėse organizacijose ir renginiuose jo užsienio kalbų žinios nepakankamos.

„Pastaraisiais metais komisija priima daug sprendimų, kurie svarbūs užsienienyje, ypač Europos Sąjungos (ES) šalyse. Vyksta daug susitikimų ir darbų su užsienio partneriais, į juos kviečiamas ir organizacijos vadovas. Jis turi pristatyti institucijos ir valstybės poziciją, o aš ES pagrindinių kalbų nemoku, arba jas moku labai silpnai, todėl tai daro didelių nepatogumų. Tai nedaro garbės nei institucijai, nei valstybei“, – sako E. Vaitekūnas.

LRTK pirmininkas sako, kad būsimasis komisijos pirmininkas turi turėti gerą įvaizdį ir puikiai mokėti anglų kalbą.

Tiesa, E. Vaitiekūnas toliau sieks likti komisijos nariu. Kaip jis pats teigia, jis gerai išmano komisijos darbą ir tikrai bus naudingas komisijos darbe.

Dabar E. Vaitekūno atsistatydinimo prašymą Kultūros komitetas turi teikti Seimui, kuris balsavimu pritars arba jo nepatenkins.

Kol kas nėra aišku, kada sprendimas bus priimtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.