Lietuvoje

2018.09.05 14:34

Į kas antrą skambutį atsiliepianti „Vaikų linija“ stiprina pajėgas: ieško savanorių

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.05 14:34

„Vaikų linija“ kviečia prisijungti prie mūsų savanorius, kurie padėtų išklausyti skambinančius ir rašančius vaikus bei paauglius.

Pasak „Vaikų linijos“ savanorių mokytojos Jurgitos Smiltės Jasiulionės, šiuo metu atsiliepiama į kas antrą skambutį. „Manome, kad tai dar ne riba. Mūsų tikslas – kad kiekvienas vaikas prisiskambintų ir būtų išklausytas tuo metu, kai jam to reikia“, – sako ji.

Šiuo metu „Vaikų linijoje“ vaikus išklauso daugiau nei 250 savanorių konsultantų. Per praėjusius metus jie atsiliepė į daugiau nei 165 tūkst. vaikų skambučių, atsakė į 1149 laiškus internetu bei pradėjo su vaikais ir paaugliais bendrauti pokalbiais internetu.

Atrinkti savanoriai budėti pradeda po keturių mėnesių trukmės mokymų. Nors savanoriams dažniausiai tenka klausytis pasakojimų, reikia mokėti ir pasirinkti tinkamą atsakymą, būti pasiruošus  sudėtingoms situacijoms.

„Būna tokių, kurie paskambina ir tyli. Tuo atveju reikia pakalbėti, paskatinti jį kalbėti. Pasakyti, kad mes esame tam, kad išklausytume ir tavo išsakytos mintys, rūpesčiai nebus atskleisti“, – patirtimi dalinasi savanoris.

Savanorių atrankos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.