Lietuvoje

2018.09.05 11:21

Bendradarbiavimo su valdančiaisiais laukiantys „tvarkiečiai“: mes iš jų nieko nenorim, jie iš mūsų – taip pat

Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis antradienį žurnalistams sakė, kad frakcijų susitarimą su kol kas opozicijoje esančiais „tvarkiečiais“ valdantieji pasirašys rudens sesijos pradžioje. Anot jo, pasirašius bendradarbiavimo sutartį su „tvarkiečiais“, valdantieji turės formalią daugumą parlamente. V. Pranckiečio teigimu, „valstiečiai“ sutiko ne su visais „Tvarkos ir teisingumo“ iškeltais reikalavimais dėl bendradarbiavimo, tačiau kompromisas esą jau beveik pasiektas.

Savo ruožtu trečiadienį „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius surengė spaudos konferenciją, kurios metu teigė, kad jo vadovaujama frakcija susitiko su valdančiaisiais ir aptarė būsimos sutarties pasirašymo detales.

„Yra esminiai klausimai, kurie mus labai jaudina ir norime, kad jie būtų sprendžiami koalicijoje aukščiausiu lygiu. Šiuo metu numatyta 15 punktų, bet mus labiausiai neramina klausimai dėl lengvatinio 9 proc. kuro panaudojimo, dėl didžiųjų prekybos tinklų darbo savaitgaliais ribojimo, dėl daugiabučių namų renovacijos, dėl vaiko pinigų“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

Kalbėdamas apie tai, ko jo vadovaujama frakcija reikalavo iš „valstiečių“, politikas sakė esą „tvarkiečiai“ nieko iš valdančiųjų nereikalavo. Esą jiems pakaks, kad būtų įgyvendinta 15 išvardintų punktų. V. Kamblevičius taip pat teigė, kad ir valdantieji iš „tvarkiečių“ nieko nenori.

Panašu, kad V. Kamblevičiui neaišku ir kodėl apskirtai reikia jungtis prie valdančiosios koalicijos: „Labai sunku atsakyti, kadangi šio klausimo mes nediskutavome. Man skaityti mintis, ko nori valdantieji, ir klausti, ko jie nori, nekorektiška.“

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis kiek anksčiau yra sakęs, kad iš 15 jų pateiktų punktų vyriausybė pritarė 12-ai.

„Dėl likusių trijų eisime link kompromiso, nes vyriausybė pasiūlo kai kuriais atvejais ir geresnį sprendimą“, – tvirtino „tvarkietis“.

Jie norėtų į bendradarbiavimo susitarimą įtraukti įsipareigojimą, kad minimali mėnesio alga siektų ne mažiau kaip 50 proc. vidutinio atlyginimo, o vidutinis darbo užmokestis kitąmet būtų 1000 eurų, kad būtų įteisinti tiesioginiai seniūnų rinkimai, tarėjų institutas teismuose, nustatytas lengvatinis 9 proc. tarifas gaminant šilumą naudojamam kurui, gerokai padidintas finansavimas neformaliam ugdymui, įvestos privalomos gyventojų apklausos savivaldybėse.

Taip pat „tvarkiečiai“ siekia riboti didžiųjų prekybos centrų darbo laiką savaitgaliais, sudaryti galimybę darbo užmokestį mokėti keturis kartus per mėnesį, daugiau lėšų skirti būsto renovacijai ir pan.

„Valstiečiai“ savo ruožtu siūlo „Tvarkos ir teisingumo“ atstovui Seimo vicepirmininko pareigas.

Bendradarbiavimo susitarimą pasirašytų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ Seime turi septynis narius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – 55, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija – 11 narių.