Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė susitiko su Izraelio Prezidentu (papildyta)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Izraelio Prezidentu Shimonu Peresu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Izraelio Prezidentu Shimonu Peresu.

Izraelio vadovas ir Nobelio taikos premijos laureatas Lietuvoje lankosi Prezidentės kvietimu savo 90-ojo gimtadienio išvakarėse.

Valstybių vadovai aptars dvišalius ryšius, Europos Sąjungos ir Izraelio santykius, padėtį Artimuose Rytuose, holokausto aukų atminimo ir žydų kultūros paveldo klausimus, bendradarbiavimą skatinant inovacijas ir aukštąsias technologijas, pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

Šalies vadovės teigimu, inovacijų skatinimas, plėtra ir pritaikymas kasdieniame gyvenime – prioritetinė Lietuvos ekonomikos sritis, todėl ypač svarbu efektyviai išnaudoti visas bendradarbiavimo galimybes su Izraeliu, kuris pasaulyje pirmauja aukštųjų technologijų ir mokslinių tyrimų srityse.

Izraelio Prezidentas su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis dvi dienas.

ELTA primena, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba yra nusprendusi S. Peresui suteikti Vilniaus garbės piliečio vardą.

Prieš porą savaičių Baltarusijos užsienio reikalų ministerija S. Peresui atminimui išdavė šalies gimimo liudijimą. S. Peresas prieš beveik 90 metų gimė nedideliame Baltarusijos kaime.

Izraelio vadovas, kuriam rugpjūčio 2 dieną sukanka 90 metų, gimė Vyšniavos kaime, esančiame už 100 kilometrų nuo sostinės Minsko, kuriame nuo viduramžių gyveno save litvakams priskiriantys žydai. Kai 1923 metais gimė S. Peresas, kaimas priklausė Lenkijai, tačiau vėliau tapo tuometės Baltarusijos Tarybų Socialistinės Respublikos dalimi.

Gimimo liudijimo S. Peresui išdavimas susijęs su renginiais, skirtais paminėti 90-ąjį S. Pereso gimtadienį.

Faina Kukliansky, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė sako, kad Izraelio vadovo viešnagė svarbi ne tik dėl to, kad Sh. Peresas yra litvakas ir vieši Lietuvoje garbaus jubiliejaus išvakarėse.

Mums labai svarbu, kad mūsų prašymu Vilniaus meras suteikė garbingą Vilniaus piliečio vardą. Mums labai svarbu atkreipti visuomenės ir valstybės dėmesį, kad Lietuvos žydų bendruomenė visomis jėgomis stengiasi prisidėti prie gerėjančių Lietuvos ir Izraelio santykių“, – teigia F. Kukliansky, pridurdama, kad bendruomenė yra proizraeliškos nuostatos, todėl jai labai malonu priimti Izraelio prezidentą.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės teigimu, yra numatytas Izraelio vadovo susitikimas su bendruomene, kuris vyks Rotušėje ir bus labai iškilmingas.

S. Peresas – Izraelio karinis ir politinis veikėjas, 1994 m. – Nobelio premijos laureatas, 1997 m. – Pereso taikos centro steigėjas, nuo 2007 metų – Izraelio prezidentas.                  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi