Lietuvoje

2013.07.31 07:55

Kur vasarą keliauja Seimo nariai?

Ką veikti vasarą, kai parlamente darbo nėra, nes nevyksta nei plenariniai, nei komitetų posėdžiai? Žinoma, keliauti. Seimo narių komandiruočių mostai vasaros mėnesiais – itin platūs.

Ką veikti vasarą, kai parlamente darbo nėra, nes nevyksta nei plenariniai, nei komitetų posėdžiai? Žinoma, keliauti. Seimo narių komandiruočių mostai vasaros mėnesiais – itin platūs.

Vyksta į minėjimus

Dalį jų apmoka Seimas, dalį – į kelionę kviečianti pusė. Tačiau būtent iš Seimo biudžeto dažniausiai apmokamos kelionių draudimo išlaidos.

Parlamentarų maršrutai šią vasarą aprėpia ir Europą, ir Aziją. Štai Petras Auštrevičius, Larisa Dmitrijeva, Dalia Teišerskytė, Ona Valiukevičiūtė ir Seimo kancleris Jonas Milerius ką tik grįžo iš Myslibužo (Lenkija), kur dalyvavo S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-ųjų metinių minėjimo renginiuose. Už šią kelionę sumokėjo Seimo kanceliarija.

Gediminas Kirkilas, Sergejus Jovaiša, Rita Tamašunienė ir Emanuelis Zingeris prieš keletą savaičių vėl lankėsi Izraelije, Tel Avive. Ten vyko renginiai, kaip teigiama, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Komandiruotės išlaidas jiems apmokėjo Seimas.

Patraukė į Rytus

P. Auštrevičius ir Loreta Graužinienė prieš keletą savaičių grįžo iš Paryžiaus. Ten, kaip teigiama, iškilūs parlamentarai pristatė pirmininkavimo ES prioritetus ir parlamentinio matmens renginius. Į kelionę jie pasiėmė ir vertėją. Už kelionę sumokėta iš pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens užtikrinimo programos lėšų.

Į akis krinta jaunojo socialdemokrato Juro Poželos išvyka. Jis liepos pradžioje vyko į Izmirą (Turkija) 2–6 d. dalyvauti Turkijos Respublikos Didžiojo Nacionalinio Medžliso bei ES projekto „Parlamentiniai mainai ir dialogas“ renginyje.

„Buvau Turkijos parlamento Europos komiteto kvietimu. Dalyvavau formume apie jaunimą ir demokratiją. Sakiau atidarymo kalbą“, – komentavo kelionės būtinumą J. Požela.

Šiuo metu jis sakė besiilsintis Palangoje, kur valdybos leidimo gauti nereikia.

Jam Seimo kanceliarija mokėjo dienpinigius iš Lietuvos Respublikos Seimo nenumatytoms komandiruotėms skirtų lėšų.

Šia kryptimi netrukus trauks ir Remigijus Šimašius. Tik į Bodrumą. Kaip skelbiama, 2013 m. rugsėjo 19–24 d. jis dalyvaus 8-ajame metiniame Nuosavybės ir laisvės draugijos susitikime.

Seimo kanceliarija jam apmokės kompleksinio kelionės draudimo išlaidas ir išmokės 30 proc. dienpinigių iš Seimo Ekonomikos komitetui skirtų lėšų.

Vyksta pas katalikus

Egzotiškai skamba būsima Jono Dagio kelionė. Jis rugpjūčio pabaigoje vyks į Romą dalyvauti Tarptautinio katalikų įstatymų leidėjų tinklo rengiamose diskusijose. Jam Seimo kanceliarija apmokės kompleksinio kelionės draudimo, transporto paslaugų užsienyje išlaidas, išmokės dienpinigius iš Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui skirtų lėšų.

„Tas renginys man jau ketvirtas. Susirenka parlamentarai iš įvairių pasaulio valstybių, atstovaujantys katalikiškai pasaulėžiūrai, diskutuoja aktualiomis temomis, numato tam tikrą galimų veiksmų planą ir paskui mėgina realizuoti savo mintis“, – pasakojo konservatorius-krikščionis demokratas J. Dagys.

Kiti Seimo nariai nuo Lietuvos pernelyg nenutolsta. Antai Giedrė Purvaneckienė vyko į Mogiliovą (Baltarusija), o Audronė Pitrėnienė, Rima Baškienė, Orinta Leiputė ir Aleksandras Zeltinis – į Kaliningradą.