Lietuvoje

2018.09.05 16:40

VTEK pradėjo tyrimą dėl nedeklaruotų J. Petrauskienės vyro įmonės viešųjų pirkimų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.05 16:40

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl nedeklaruotų švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės vyro įmonės laimėtų viešųjų pirkimų.

„Tyrimo metu bus vertinama, ar ji laikėsi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nustatytos pareigos vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti. Taip pat kiek tai gali būti susiję su J. Petrauskienės sutuoktinio vadovaujamos bendrovės verslo interesais Švietimo ir mokslo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose. Tyrimo metu taip pat bus nagrinėjama, ar ji nepažeidė Įstatymo II skirsnio reikalavimų, reglamentuojančių privačių interesų deklaravimą“, – rašoma VTEK pranešime.

J. Petrauskienės viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nurodyta, kad jos sutuoktinis Evaldas Petrauskas vadovauja įmonei „Ecotour“. Nuo 2015 m. ši sporto ir turizmo reikmenimis prekiaujanti įmonė laimėjo 12 viešųjų pirkimų konkursų, o dalis juos organizavusių institucijų yra pavaldžios Švietimo ir mokslo ministerijai.

E. Petrauskas sakė nepagalvojęs, kad apie tai reikėtų įspėti žmoną. 

Ministrė teigia, kad viešai skelbiamoje informacijoje yra daug netikslumų bei žada grįžusi iš vizito Norvegijoje aptarti šį klausimą su ministru pirmininku.

„Vyro darbovietę deklaravau, jo darbovietės sandorių – ne. Informacija apie įmonės sandorius yra vieša. Grįžus į Lietuvą, susitikimo metu su premjeru šiuos klausimus aptarsime, ir suteiksiu jam informaciją, viešai skelbiamoje informacijoje daug netikslumų“, – tikino J. Petrauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.