Lietuvoje

2018.09.05 06:59

Pradinukų pailgintos dienos grupėms pritrūko mokytojų

Prasidėjus naujiems mokslo metams tėvai piktinasi, kad po pamokų neturi kur palikti vaikų. Mat sostinės savivaldybės pažadai, kad pasibaigus pamokoms pradinukus  nemokamai bus galima  palikti mokykloje, kol tėveliai dirbs, kol kas įgyvendinti ne visose  mokyklose. Savivaldybės pareigūnai sako, kad situacija pasitaisys nuo rugsėjo vidurio.

Vasarą tėvai suka galvas kur vaikams leisti ilgas vasaros dienas, o mokslo metais – kur juos dėti po pamokų. Tėvai džiaugiasi, kad nuo šių metų pradinukai po pamokų bus prižiūrimi mokykloje ir dar nemokamai, bet sako esą pasipiktinę, kad pažadas vaikus prižiūrėti, kai kuriose mokyklose nukeliamas net į rugsėjo vidurį.

„Kad nebus prailgintos grupės sužinojom tiktai pirmą mokslo dieną. Mes savo darbą ir atostogas buvom susiplanavę, o dabar yra sudėtinga sugalvoti, kur palikti vaikus“, – sakė antroko tėvas Egidijus Arcimavičius.

Sostinės Gerosios vilties progimnazijos direktorius Alvydas Šarmavičius sako, kad šioje ugdymo įstaigoje mokosi per 300 pirmų-ketvirtų klasių mokinių. Jų tėvelius reikia apklausti ir iki rugsėjo 5 d. duomenis pateikti savivaldybei, kai bus skiriami etatai ir pinigai. Esą to nežinant, sutarčių su žmogumi sudaryti negalima. Tad ir mokytojų kol kas dar ieškoma. Pasak direktoriaus, jų trūkstant, prižiūrėti vaikus gali ir tėvai.

„Viena mama, su kuria vakar buvome susitikę, irgi norėtų dirbti, tačiau ji yra ekonomistė. Bet žmogus, kuris neturi pedagogo kvalifikacijos, turi išklausyti pedagoginių, 180 val. psichologinių žinių kursą – 120 val. teorijos ir 60 val. yra savarankiškas darbas. Šituos kursus organizuoja profesinių kompetencijų tobulinimo institutas“, – pasakojo Vilniaus Gerosios vilties progimnazijos direktorius A. Šarmavičius.

Kitose mokyklose prižiūrėti vaikus po pamokų imasi jau į pensiją išėję mokytojai. Sako, kad prie pensijos prisidurti kokius 300 eurų, kuriuos savivaldybė ketina skirti už pusę etato, tikrai nepakenks.

„Aš esu pradinių klasių mokytoja, išėjusi į pensiją, bet turiu dar šioje mokykloje vieną sporto būrelį, todėl galiu dirbti pailgintoje klasėje, nes turiu laisvo laiko“, – kalbėjo mokytoja Nijolė Tamulienė.

„Yra informacija žiniasklaidoje, kad 500 mokytojų etatų reiktų, o trūksta 300. Ta informacija gal nebuvo šiek tiek tiksli, nes mes kiekvieną dieną renkame tą informaciją ir mokyklų vadovai dažniausia paskirsto saviems mokytojams, kaip papildomą darbą, kas nori dirbti, arba įdarbina visu etatu kaip parilgintos grupės auklėtoją“, – sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Visose mokyklose  pailgintos dienos grupės privalės veikti nuo rugsėjo 17 d.