Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.04 22:22

V. Landsbergis apie prezidento rinkimų kampaniją: yra apgailėtinų dalykų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.04 22:22

Konservatorių patriarchas profesorius Vytautas Landsbergis įsitikinęs – nėra abejonių, kad prezidento rinkimų kampanija jau prasidėjusi. Be to, jam nekyla klausimų ir dėl Vygaudo Ušacko, kuris trečiadienį ketina paskelbti sprendimą dėl šalies vadovo posto siekimo.

„Situacija nėra įvardijama teisingai ir tiesiai. Prezidento rinkimų kampanija vyksta, vyksta aršiai ir stiprėja. Tai yra faktas, o ne laukimas, kada ji prasidės. Ji jau senokai prasidėjo“, – sakė profesorius.

Paklaustas, kaip vertina situaciją, susiklosčiusią dėl V. Ušacko, V. Landsbergis buvo lakoniškas. Anot jo, jau aišku, kad V. Ušackas apsisprendė dalyvauti prezidento rinkimuose, kaip savarankiškas kandidatas.

„Man atrodo, kad nebėra klausimų. Jis yra apsisprendęs, kad bus nepriklausomas kandidatas. Padėtis yra tokia, reikia ją matyti. Nežinau ar dėl to turi būti kokie nors partijos sprendimai. Pats žmogus yra apsisprendęs ir tą apsisprendimą išreiškia konkrečiais veiksmais“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Paklaustas, kaip vertina galima konservatorių paramą Gitanui Nausėdai bei už ką balsuotų pats, profesorius neatviravo. Jis teigė, kad dalis kandidatų dar nepaaiškėjo, todėl kalbos apie tai, už ką jis balsuos, dar ankstyvos.

„Visada visko būna. Yra ir apgailėtinų dalykų, bet ne tai yra svarbiausia. Svarbiausia yra faktinė situacija, kurios nereikia dangstyti arba vadinti ne savais vardais“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Antradienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas patvirtino, kurie partijos nariai sieks didžiųjų miestų merų postų, taip pat svarstyta V. Ušacko situacija, kilusi dėl partijos Mažeikių skyriaus pirmininkės Linos Rimkienės jam mestų kaltinimų, tačiau formalaus sprendimo prezidiumas nepriėmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi