Lietuvoje

2018.09.04 20:28

Konservatoriai paskelbė, kas sieks didžiųjų miestų merų postų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.04 20:28

Antradienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas iš kandidatų į Vilniaus merus sąrašo išbraukė parlamentarus Mantą Adomėną ir Mykolą Majauską. Tiesa, tarp kandidatų – kitos žinomos pavardės.

Daugiau nei tris valandas posėdžiavęs konservatorių prezidiumas nutarė, kad šie du politikai netaps partijos kandidatais. M. Majauskui kelias į sostinės merus užkirstas dėl repatucijos dėmių – kaltinimų galimai seksualiai priekabiavus prie merginų, o M. Adomėnui todėl, kad nebėra partijos nariu, nes buvo iš jos pašalintas.

„Yra patvirtintas trumpasis sąrašas, kuris buvo pristatytas su argumentais ir prezidiumo vienbalsiai patvirtintas. Kai kurie buvo išbraukti todėl, kad nėra partijos nariai, kai kurie išbraukti, nes atsisakė, kai kurie asmenys buvo išbraukti, nes aplinkybės jiems dalyvauti rinkimuose yra itin nepalankios“, – sakė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

E. Genio/LRT nuotr. 

Kandidatą dalyvauti rinkimuose į Vilniaus merus TS-LKD rinksis iš Seimo narių Ingridos Šimonytės, Dainiaus Kreivio, buvusio vicemero Valdo Benkunsko, buvusio Ukrainos ūkio ministro, verslininko Aivaro Abromavičiaus.

Galimu kandidatu dalyvauti Kauno miesto mero rinkimuose gali tapti Seimo narė Gintarė Skaistė, VšĮ „Pilietinės iniciatyvos centras“ vadovas Paulius Lukševičius, Kauno tarybos narė Edita Gudišauskienė.

Klaipėdoje galimybės būti meru sieks Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Arūnas Barbšys ir Seimo narė Agnė Bilotaitė.

Kas taps galutiniais kandidatais, dalyvausiančiais savivaldos rinkimuose bus sprendžiama balsavimu.