Lietuvoje

2018.09.04 20:05

Klausimų sulaukęs V. Ušackas kol kas ramus: prezidiumas sprendimo nepriėmė

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.04 20:05

Nors konservatorius Vygaudas Ušackas apie savo dalyvavimą prezidento rinkimuose ketina paskelbti trečiadienį, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas dar antradienį susirinko įvertinti partijos Mažeikių skyriaus pirmininkės Linos Rimkienės jam mestų kaltinimų.

Partijos prezidiumui prieš kelias savaites siųstame L. Rimkienės laiške nurodoma, kad būsimą dalyvavimą rinkimuose V. Ušackas derina su vietos verslininkais, apeidamas partijos skyrių.

Po beveik tris valandas trukusio posėdžio TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis sakė, kad formalaus sprendimo iš prezidiumo posėdžio tikimasi nebuvo.

„Visuomenėje buvo kilęs ažiotažas, kad partija yra griežta ir sprendimus priiminėjanti, bet iš tikro mes susirinkome išklausyti. Pirmiausia, skundo autorės, taip pat, kad prezidiumo nariai išsakytų nuomones ir jos buvo išsakytos“, – sakė G. Landsbergis.

Anot jo, buvo priimtas prezidiumo nutarimas, kad partija lauks rugsėjo 14-osios, kuomet partijos skyriai baigs kelti galimus kandidatus į prezidentus ir tuomet prezidiumas kreipsis į kandidatus su prašymu pateikti atsakymą, ar jie ketintų dalyvauti rinkimuose net ir negavę TS-LKD paramos.

„Tai vis dėlto yra daugiausia dvejonių ir nesusipratimų keliantis klausimas“, – sakė TS-LKD pirmininkas.

Paklaustas, ar prezidiumą patenkino V. Ušacko pateikti atsakymai į L. Rimkienės užduotus klausimus, jis atsakė, kad į posėdį susirinkusių konservatorių klausimus buvo atsakyta.

Į klausimus atsakė abstrakčiai

Pats V. Ušackas TS-LKD prezidiumui pateikė paaiškinimą, kuriame atsakė į aštuonis jam užduotus klausimus. Politiko klausta, kokių tikslų siekia jo regionuose buriamos „Vyčio kuopos“, kas jas sudaro, joms vadovauja ir ar jos sieks daryti įtaką konservatoriams renkantis kandidatą į prezidentus.

Į šį klausimą paaiškinime V. Ušackas atsakė labai miglotai. Jis rašė, kad iniciatyvūs žmonės regionuose ieško galimybių prisidėti prie geresnės Lietuvos kūrimo, o jo pristatoma „Laiminčios Lietuvos“ vizija esą jiems duoda impulsą susitelkti.

Pasak jo, tarp tų iniciatyvių narių yra ir TS-LKD narių, politinių kalinių, tremtinių, kitų visuomeninių organizacijų atstovų, partijoms nepriklausančių žmonių. Atsakyme į šį klausimą jis gyrė partijos sprendimą rengti visuotinę apklausą dėl jų prezidento rinkimuose keliamo kandidato ir sakė besitikintis, kad jo ir kitų kandidatų rėmėjai galės dalyvauti apklausoje.

Jo taip pat buvo klausta, ką minimos „Vyčio kuopos“ darys tiek tuo atveju, jei V. Ušackas gautų partijos palaikymą, tiek jei jo nesulauktų. Šis atsakė, kad jei dalyvautų prezidento rinkimuose, tai darytų „kaip visos Lietuvos žmonių kandidatas, galintis vienyti savo vizija ir idėjomis“. Jis sakė besitikintis palaikymo apklausoje dėl kandidato ir tikino neketinantis siekti nei mero, nei Seimo nario postų.

„Ar į pietus su vietos verslu, kuris sudaro Mažeikių „Vyčio kuopos“ branduolį, aš buvau neįleista jūsų ar jūsų patikėtinių prašymu?“ – Mažeikių skyriaus pirmininkė L. Rimkienė klausė V. Ušacko.

Jis atsakė norėjęs, kad susitikime dalyvautų ir L. Rimkienė, tačiau, jo teigimu, kviečiančioji pusė – asocijuota verslo struktūra – pakeitė renginio formatą. Jis teigė, kad pirmoje susitikimo dalyje buvo aptarti verslo aplinkos klausimai, o antroje jis pristatė Laiminčios Lietuvos viziją.

Galimo kandidato į prezidentus taip pat klausta, ar jis dalyvautų rinkimuose, net jei TS-LKD remtų kitą kandidatą. Į tai V. Ušackas tiesiai neatsakė. Jis rašė tikintis, kad nuspręs dalyvauti rinkimuose, TS-LKD apklausos dalyviai jį aktyviai palaikys, o jokių kitų scenarijų jis esą nesvarstęs.

L. Rimkienė taip pat klausė, ar tiesa, kad V. Ušacko rinkimų štabui vadovauja ne TS-LKD narys, o vienas iš visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ lyderių, Kauno vicemeras Povilas Mačiulis. V. Ušackas į tai trumpai atsakė, kad tai netiesa, o jis neturi nei rinkimų štabo, nei jo vadovo.

V. Ušackas pirmadienį pranešė, kad priėmė sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose, kurį ketina paskelbti trečiadienio vidurdienį.