Lietuvoje

2018.09.04 17:07

G. Landsbergio perspėjimas V. Ušackui: dalyvavimas rinkimuose be partijos paramos reikštų saitų nutraukimą

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.09.04 17:07

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia nematantis požymių, kad konservatorius Vygaudas Ušackas galėtų dalyvauti prezidento rinkimuose be partijos paramos. 

Vis dėlto TS-LKD lyderis perspėja, kad konservatorių paramos nesulaukęs ir nepriklausomai prezidento rinkimuose nutaręs dalyvauti bendražygis sulauktų pasekmių – su tokiu politiku partijai ryšius nutrauktų.

„Partijos išankstinių rinkimų tvarka numato abstraktų, bet labai griežtą punktą, kad partija daugiau galimybių su tokiu žmogumi sietis nebemato apskritai. Saitai su tokiu asmeniu nutrūktų. Bet, kita vertus, reikia užtvirtinti, kad pralaimėjus išankstinius rinkimus Tėvynės sąjungoje ir einant savarankiškai, yra didelis antspaudas tokio galimo kandidato ateičiai“, – antradienį žurnalistams Seime prieš TS-LKD prezidiumo posėdį, kuriame vertinami V. Ušacko veiksmai, kalbėjo G. Landsbergis.

BNS nuotr.

Anot jo, kandidatas į prezidentus iš konservatorių stovyklos, nutaręs dalyvauti rinkimuose be partijos paramos, netektų didelės dalies dešiniųjų rinkėjų.

„Tai būtų kandidatas be vienos kojos“, – teigė G. Landsbergis. Tiesa, konservatorių lyderis tvirtino nematantis požymių, kad V. Ušackas galėtų prezidento rinkimuose dalyvauti kaip nepriklausomas kandidatas.

Į TS-LKD prezidiumą dėl V. Ušacko veiksmų įvertinimo kreipėsi konservatorių partijos Mažeikių skyriaus pirmininkė Lina Rimkienė. Ji V. Ušackui pažėrė kaltinimų, kad šis savo dalyvavimą prezidento rinkimuose derina su vietos verslininkais, apeidamas partijos skyrių.

E. Genio/LRT nuotr.

L. Rimkienės teigimu, Mažeikiuose buvo įsteigta rinkiminė „Vyčio kuopa“, kuri esą veiktų kaip V. Ušacko rinkiminis štabas, o jame neva galėtų darbuotis ir kitų partijų atstovai. V. Ušackas savo ruožtu yra paaiškinęs, kad „Vyčio kuopa“ yra jo visuomeniniai rėmėjai.

G. Landsbergis tvirtina, kad V. Ušackas į iškilusius klausimas jau atsakė, tačiau kyla kitų klausimų.

„Tai yra viena iš atvirų rinkimų nuostatų sutelkti žmones už partijos ribų, įtikinti juos palaikyti, taip tikintis, kad palaikys ir Tėvynės sąjunga. Kol kas daugiau ar mažiau klausimai yra atsakyti. Daugiausiai keblumų kyla mūsų skyriams ir aš manau, kad diskusiją turėsime dėl to, kaip galimi kandidatai galbūt bendradarbiauja su tais žmonėmis, kurie yra tiesioginiai oponentai. Tas galbūt kelia šiokių tokių klausimų“, – svarstė TS-LKD pirmininkas.

Pasak G. Landsbergio, partijos remiamo kandidato į prezidentus bendradarbiavimas su kitomis politinėmis jėgomis TS-LKD nepradžiugintų.

„Jeigu galimas kandidatas – nekalbu apie V. Ušacką – ar bet kuris kitas kandidatas nuspręstų dabar bičiuliautis su „valstiečiais“ ar S. Skverneliu, tada tai keltų nemažą nepasitenkinimą konservatorių gretose. Tai vadinčiau neišmintinga rinkimine strategija“, – dėstė politikas.

Pirmadienį V. Ušackas pranešė, kad savo sprendimą, ar sieks dalyvauti 2019 m. prezidento rinkimuose, paskelbs šį trečiadienį

Pildoma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.