Lietuvoje

2018.09.04 16:05

Rusija reikalaus A. Zacharčenkos nužudymo tarptautinio tyrimo

BNS2018.09.04 16:05

Rusija per Minsko taikos susitarimų įgyvendinimą prižiūrinčios Trišalės kontaktinės grupės posėdį, vyksiantį trečiadienį, reikalaus tarptautinio tyrimo dėl apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) vadeivos Aleksandro Zacharčenkos nužudymo, antradienį pranešė Rusijos atstovas Kontaktinėje grupėje.

„Rytoj per Kontaktinės grupės posėdį kelsime tarptautinio tyrimo dėl DLR lyderio Aleksandro Zacharčenkos nužudymo klausimą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Borisas Gryzlovas.

Jis įsitikinęs, kad „šis tyrimas turi būti maksimaliai atviras ir objektyvus, jame turi dalyvauti visi Minsko proceso dalyviai“.

B. Gryzlovas priminė, jog Minsko susitarimų įgyvendinimo priemonės, „po kuriomis pasirašė ir A. Zacharčenka, yra Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos aprobuotas dokumentas, sulaukęs tarptautinio pripažinimo ir įteisinimo“.

„Manau, kad būtina organizuojant šį darbą pasitelkti visą Kontaktinės grupės, kuri reguliariai rengia posėdžius kartu su ESBO, potencialą. ESBO atstovai nuolat dirba Kontaktinėje grupėje ir jos pogrupiuose. Be to, ESBO veikia konflikto teritorijoje“, – nurodė Rusijos atstovas.

A. Zacharčenka žuvo Donecke per sprogdinimą, surengtą rugpjūčio 31-ąją. Separatistai apkaltino jo nužudymu Kijevą, o šis tvirtina, kad sprogdinimas yra susijęs su maištininkų vidaus nesutarimais ir Rusijos troškimu kontroliuoti šias teritorijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.