Lietuvoje

2018.09.05 16:52

LRT vadovė: „100 valandų Lietuvai“ suveikė ir kaip unikali komandos ugdymo iniciatyva

2018.09.05 16:52

Nuaidėjus 100-ui būgnų, Vilniaus Lukiškių aikštėje penktadienio vakarą LRT baigė rekordinę „100 valandų Lietuvai“ transliaciją, sujungusią 3 LRT platformas – televiziją, radiją ir portalą. Rekordą registravo agentūra „Factum“. Iki šiol ilgiausios transliacijos rekordas Lietuvoje, beje, taip pat priklausė LRT. 1991 m. sausio 13 d. Sovietų ginkluotosioms pajėgoms užgrobus LRT pastatą, Lietuvos televizijos transliacijos persikėlė į Kauno studiją – tomis dienomis be petrtraukos transliuota 72 val. 8 min.

„Gimusi kaip vienos iš medijų iniciatyva nenutrūkstamai transliuoti 100 valandų, primenant apie valstybės atkūrimo 100-metį, ši idėja peraugo į jungtinį, 3 LRT medijas apėmusį ir visas LRT grandis sujungusį projektą. Tikėjome, kad transliaciją pavyks sklandžiai įgyvendinti, bet negalėjome įsivaizduoti, koks nuostabus tai bus komandos ugdymo projektas. Per šias keturias dienas skirtingų LRT padalinių žmonės, dirbantys visiškai skirtingose srityse ir kalbantys skirtingomis kalbomis, ėmė kalbėti viena kalba – visi vienodai sirgome už rezultatą“, – pasakoja LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

„Nepaisant to, kad tai buvo didžiulis iššūkis turinio, technologijų, logistikos ir žmogiškųjų resursų prasme, kartu tai buvo ir galimybė akis į akį susidurti su savo auditorija ir gyvai pajusti jos reakciją. Radijo klausytojai ir televizijos žiūrovai galėjo pamatyti mūsų virtuvę iš arti. Ko gero, pirmą kartą žiūrovų aplodismentai skambėjo „Panoramai“ ir kitoms laidoms, jų vedėjams ir pašnekovams, tiesiogiai tebevykstant transliacijai, čia pat iš Lukiškių aikštėje susirinkusių žmonių. O tai – didžiausias įvertinimas mums“, – papildo „100 valandų Lietuvai” prodiuseris Audrius Giržadas.

Auditorija šį projektą pastebėjo ir įvertino. Auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ duomenimis, iš televizijos transliacijų labiausiai buvo žiūrimos „Panorama“ ir „Dienos tema“, surinkdavusios iki 15 ir daugiau procentų visos TV auditorijos. Laidos „Labas rytas, Lietuva“ transliaciją iš Lukiškių aikštės rugpjūčio 30 d. stebėjo daugiau kaip 34 procentai visos TV auditorijos.

Tiesioginės „100 valandų Lietuvai” transliacijos aktyviai buvo sekamos ne tik per televiziją, radiją ir portale, bet ir LRT Youtube bei Facebook paskyrose. Naujos LRT PLIUS laidos „Kultūringai su Nomeda” prisistatymas LRT Facebook paskyroje pasiekė beveik 55 tūkst. žiūrovų, „Beatos virtuvė“ – daugiau kaip 45 tūkst. „Dienos tema“, kurioje Rita Miliūtė kalbino Gitaną Nausėdą, pasiekė daugiau kaip 40 tūkst. auditoriją. „100 valandų Lietuvai“ finalinės transliacijos metu, penktadienio vakarą, pasiektas didžiausias vaizdo peržiūrų skaičius – daugiau kaip 22, 5 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt