Lietuvoje

2018.09.04 15:05

Seime – nauja iniciatyva: skirs daugiau laiko pasiruošti referendumui?

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.09.04 15:05

Seimo darbo grupės referendumui dėl dvigubos pilietybės pasirengti nariai siūlo koreguoti įstatymą, prailginant laikotarpį, per kurį Seimas paskelbia apie referendumo vykdymą.    

Šiuo metu įstatyme numatyta, kad referendumo data skiriama ne vėliau kaip po 3 ir ne anksčiau kaip po 2 mėnesių nuo Seimo nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimo dienos.

Seimo darbo grupės dėl referendumo dėl dvigubos pilietybės nariai „valstiečiai“ Arvydas Nekrošius, Ramūnas Karbauskis, Agnė Širinskienė, „tvarkietis“ Juozas Imbrasas, Antanas Vinkus, Bronislovas Matelis siūlo keisti minėtą Referendumo įstatymo nuostatą ir numatyti, kad referendumo data galėtų būti skiriama ne vėliau kaip po 8 mėnesių ir ne anksčiau kaip po 2 mėnesių nuo Seimo sprendimo paskelbti referendumą priėmimo dienos.

Kaip teigiama antradienį Seime įregistruotos įstatymo pataisos aiškinamajame rašte, ilgesnis laikotarpis referendumo paskelbimui leistų geriau jam pasiruošti.

„Viena vertus, toks reguliavimas suteiks galimybę valstybės institucijoms bei piliečiams geriau pasirengti referendumui, antra vertus – nemažinama žemutinė laiko riba sudaro galimybę ypač skubiais atvejais referendumą paskelbti per palyginti trumpą laiką, jei tokia būtinybė ateityje iškiltų“, – pažymima teisės akto projekto aiškinamajame rašte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.