Lietuvoje

2018.09.04 13:54

Vyriausybė sudarė Tarpžinybinę vaiko gerovės tarybą

LRT.lt2018.09.04 13:54

Vyriausybė nutarė sudaryti Tarpžinybinę vaiko gerovės tarybą, kurios užduotis – koordinuoti institucijų bei įstaigų veiklą vaiko teisių apsaugos srityje, stiprinti bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis ir užtikrinti vaiko teisių apsaugos srities teisės aktų įgyvendinimą, rašoma vyriausybės pranešime.

Ši taryba teiks pasiūlymus vyriausybei ir ministrams vaikų gerovės, jų sveikatos gerinimo ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, formaliojo ir neformaliojo švietimo, dienos užimtumo, kompleksinės pagalbos klausimais. Taip pat bus teikiami pasiūlymai dėl vaikų nusikalstamumo, smurto prieš vaikus, prekybos vaikais ir kitų vaiko teisių pažeidimų prevencijos, vaikų teisinio švietimo ir valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo.

Numatoma, kad Tarpžinybinė vaiko gerovės taryba inicijuos renginius dėl įgyvendinamos vaiko teisių apsaugos politikos ir įstatymų ar kitų teisės aktų taikymo klausimams aptarti.

Tarybą sudarys 18 narių, paskirtų iš ministerijų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų. Šioje taryboje nevyriausybinių organizacijų ir valstybinių institucijų atstovų skaičius bus vienodas. Ji bus sudaroma ketveriems metams. Tarybai pirmininkaus socialinės apsaugos ir darbo ministras, kuris ir tvirtins personalinę tarybos sudėtį.

Tarpžinybinės vaiko gerovės taryba numatyta Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.